Najciekawsze udogodnienia kuchenne, o których nie słyszałeś!

Najciekawsze udogodnienia kuchenne, o których nie słyszałeś!

Kuchnia to przestrzeń, która zachwyca nie tylko wówczas, gdy gotujesz, a doskonałe zapachy niosą się na cały dom, ale także podczas codziennych czynności oraz aranżacją i wyglądem. To jednak także miejsce funkcjonalne, które ma być wygodne w użytkowaniu. I właśnie do takich celów służą gadżety, o których przeczytasz w tym tekście.

Nakładka filtrująca na kran

Coraz modniejsze stało się filtrowanie wody kranowej, by móc wykorzystywać ją w swoich domach. Oczywiście specjalne dzbanki oraz filtry kosztują, co sprawia, że wiele osób już na starcie rezygnuje z zakupu. Często podnoszoną niedogodnością jest także to, że trzeba nalewać osobno do dzbanka, co powoduje, że nie zawsze jest natychmiastowy dostęp do wody i trzeba pilnować, by stale napełniać naczynie. Rozwiązaniem jest nakładka na kran, która jest przykręcana do jego zewnętrznej części. W taki sposób woda przepływa przez filtr umieszczony w nakładce i zawsze leje się przefiltrowana. Minusem jest ciśnienie wody – zmniejsza się, ale nieznacznie, więc przy normalnym funkcjonowaniu nie będzie to bardzo uciążliwe. Warto jednak mieć to na uwadze.

Gorąca woda z kranu?

Bateria z bojlerem pod zlewem pozwala na podgrzewanie jej do temperatury wrzenia, a co za tym idzie, może zastąpić czajnik. To wygodne rozwiązanie, w które będzie wyposażanych coraz więcej domów. Możesz samodzielnie ustawić temperaturę od 60 do 97 stopni Celsjusza, a podgrzewanie jej na stałym poziomie jest bardziej ekonomiczne, niż jedno gotowanie, w którym potrzebna jest o wiele większa dawka energii. To oznacza, że używanie gorącej wody prosto z kranu jest nie tylko ekologiczne, wydajna oraz komfortowe, ale także ekonomiczne.

Funkcjonalne cokoły, czyli więcej szuflad w tej samej przestrzeni

Miejsce do przechowywania to najważniejsza kwestia, którą trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego układu kuchni. A co, jeśli możesz znaleźć więcej przestrzeni, ale nie zwiększysz powierzchni kuchni? Rozwiązaniem tego typu jest wykorzystanie cokołów, a właściwie ukrycie w nich szuflad. Mogą działać na przykład na zamknięcie typu tip-on, dzięki czemu uchwyty są niepotrzebne, a ty wykorzystasz przestrzeń pod szafkami, by schować tam różne rzeczy, których na co dzień nie wyciągasz. To miejsca na nietypowe opakowania, talerze o nieforemnej wielkości i ścierki kuchenne. Dzięki takiemu rozwiązaniu nawet w małych i kompaktowych aneksach kuchennych można wygospodarować miejsce na naprawdę pokaźną kolekcję półmisków.

redakcja serwisu

Powiązane artykuły

Gdzie warto kupować kiełbasy?

Gdzie warto kupować kiełbasy?

Sous vide – ciekawy sposób na przyrządzenie potraw

Sous vide – ciekawy sposób na przyrządzenie potraw

Kuchnia idealna? Castorama zaprezentuje najnowsze rozwiązania kuchenne

Kuchnia idealna? Castorama zaprezentuje najnowsze rozwiązania kuchenne

Dobrze jest dodać gazu – czyli czy warto wykorzystywać gaz w kuchni?

Dobrze jest dodać gazu – czyli czy warto wykorzystywać gaz w kuchni?

No Comment

Dodaj komentarz