Mycie włosów odżywką: czy w ogóle ma sens i jak się za to zabrać?

Mycie włosów odżywką: czy w ogóle ma sens i jak się za to zabrać?

Pielęgnacja włosów zaczyna się od zrozumienia, jak wiele elementów ma wpływ na zdrowie mieszków czy samych włosów. To nie tylko odpowiednie nawilżanie, ale także dbanie o skórę wokół mieszków włosowych czy dieta. Do tego dochodzi dokładne odżywianie wszystkich kosmków, a do tego bardzo często poleca się odżywki do włosów, których używa się do mycia. Czy warto i jak się za to zabrać?

Dlaczego mycie odżywką może mieć sens?

Mycie włosów to podstawa. Zwykle wybierasz odpowiedni szampon do rodzaju włosów. Ale alternatywą może być sięgnięcie po odżywkę. Najczęściej poleca się ją w sytuacji, gdy nie możesz poradzić sobie z suchymi, zniszczonymi i łamliwymi kosmkami, ale także dla wzmocnienia efektu po wizycie u fryzjera, na przykład po trwałej ondulacji czy farbowaniu. Zanim jednak poznasz argumenty na tak, jeśli chodzi o mycie odżywką, pamiętaj, że zupełnie nie nadaje się ona do mycia włosów ze skłonnością do przetłuszczania się. W taki sposób doprowadzisz tylko do pogłębienia problemu.

Dlaczego jednak warto się na nią zdecydować? Odżywka ma na celu dodatkowo wzbogacić strukturę włosa, by ten był bardziej odporny na działanie warunków atmosferycznych czy przeciw składnikom silnie przesuszającym lub drażniącym, które mogą być częścią szamponu do włosów. W efekcie masz cieszyć się mocniejszymi, bardziej lśniącymi i zdrowszymi włosami, które będą się prościej rozczesywały i nie będą wypadały z tak dużą częstotliwością, jak do tej pory. Łatwiej też będzie o ich stylizację.

Jak zadbać o włosy z odżywką?

Najpopularniejszą metodą używania odżywki w codziennej pielęgnacji włosów jest metoda zwana OMO. Jej rozwinięciem jest sposób postępowania: odżywka, mycie, odżywka. Jeszcze przed myciem musisz nałożyć właściwie dobraną do włosów odżywkę. Ich pasma muszą być zwilżone, a odżywka musi wniknąć w całą strukturę kosmków, zwłaszcza na ich końcach. Następnie bez spłukiwania odżywki należy nałożyć szampon bezpośrednio na skórę głowy i wetrzeć go kolistymi ruchami. Dopiero teraz należy spłukać całość, dokładnie masując opuszkami palców skórę głowy. Teraz znów przyszedł czas na odżywkę, którą należy trzymać na włosach przez określony przez producenta czas. Dopiero po nim można go dokładnie zmyć i cieszyć się odżywionymi włosami pełnymi blasku.

Co by nie mówić, odżywka w większości przypadków pomaga w utrzymaniu silnych, zdrowych i niełamiących się kosmków włosów i sprawia, że Twoja fryzura jest o wiele przyjemniejsza w dotyku i łatwiejsza w stylizacji. To krok w dobrą stronę na drodze do pielęgnacji włosów.

redakcja serwisu

Powiązane artykuły

Krem pod oczy – co o nim wiemy?

Krem pod oczy – co o nim wiemy?

Jak wzmocnić włosy jesienią?

Jak wzmocnić włosy jesienią?

Zadbaj o siebie z nowościami OnlyBio!

Zadbaj o siebie z nowościami OnlyBio!

Jesienna pielęgnacja z rokitnikiem w roli głównej

Jesienna pielęgnacja z rokitnikiem w roli głównej

No Comment

Dodaj komentarz