Krem pod oczy – co o nim wiemy?

Krem pod oczy – co o nim wiemy?

Krem pod oczy jest ważny, ponieważ skóra pod oczami jest delikatniejsza niż reszta twarzy. Wiele osób boryka się z problemami, takimi jak wory pod oczami po nieprzespanej nocy, skóra da po sobie poznać, kiedy ją zaniedbamy i kiedy wymaga odpowiedniej pielęgnacji.

Co zawiera w sobie krem pod oczy ?

Często w tego typu kremach występuje kofeina czy ekstrakt z zielonej herbaty. Są to przede wszystkim substancje aktywne, które przyczyniają się do jędrności naszej skóry. Skóra pod oczami jest podatna na różnego rodzaju urazy, dlatego jej pielegnacja jest szczególnie ważna. Każdy ma inny rodzaj skóry, dlatego wybierając krem należy kierować się według indywidualnych potrzeb.

Dla kogo jest przeznaczony?

Krem pod oczy powinni stosować wszyscy,  nie zapominając o dokładnym oczyszczeniu skóry, jest to konieczne do lepszego wchłonięcia kremu przez naszą skórę. Krem pod oczy powinny stosować zwłaszcza osoby w starszym wieku, u których kolagenu jest mniej, przez co skóra robi się wiotka. Krem pod oczy zadba o nienaganny wygląd naszej całej twarzy. Osoby zmagające się z alergiami powinny zachować szczególną ostrożność przy wyborze kremu pod oczy, ponieważ każdy krem ma swój własny skład, ale niekiedy w składzie, krem pod oczy może zawierać substancje uczulające. Krem pod oczy powinny stosować również osoby z cerą wrażliwą, która wymaga silnego nawilżenia.

Jaką rolę odgrywa krem?

Krem działa nawilżająco oraz wypełniająco. Sprawdzi się szczególnie przy zmarszczkach. Krem pod oczy potrafi zniwelować cienie pod oczami, bądź obrzęk, potrafi zatuszować zmęczenie pozostawiając promienny wygląd naszej skóry. Często używa się korektora do zakrycia cieni, czy worów, ale lepiej sprawdzi się odpowiednie stosowanie kremu pod oczy.

W jakim czasie należy szczególnie zadbać o pielegnacje twarzy ?

Pielegnacja skóry wymagana jest w każdej porze roku, ale szczególnie należy o nią zadbać w okresie letnim, gdy nasza skóra wystawiona jest na promieniowanie UV. Nie należy zapominać o tym, że potrzeby naszej skóry zmieniają się wraz z porą roku i wiekiem. Krem pod oczy najlepiej stosować cały rok.

Krem pod oczy – na dzień czy na noc ?

Kiedy najlepiej stosować krem pod oczy ? Krem najlepiej aplikować zarówno rano jak i wieczorem, wtedy nasza skóra zostanie odpowiednio nawilżona. Krem pod oczy w dzień pełni funkcję ochronną, nasza skóra narażona jest na wiele szkodliwych czynników. W nocy krem jest formą regeneracji po ciężkim dniu.

Czym krem pod oczy różni się od zwykłego kremu nawilżającego?

Otóż krem pod oczy różni się przede wszystkim składem. Skóra pod oczami jest bardzo wrażliwa i może źle reagować na niektóre skladniki, wtedy nasze oczy mogą łzawić. Niektóre kremy do twarzy są również przystosowane do stosowania pod oczy, wtedy skład jest odpowiedni i nie wpłynie źle na naszą skórę. Zawsze należy sprawdzać skład kremu i zwracać uwagę na składniki, które mogą uczulać.

redakcja serwisu

Powiązane artykuły

Jak wzmocnić włosy jesienią?

Jak wzmocnić włosy jesienią?

Zadbaj o siebie z nowościami OnlyBio!

Zadbaj o siebie z nowościami OnlyBio!

Jesienna pielęgnacja z rokitnikiem w roli głównej

Jesienna pielęgnacja z rokitnikiem w roli głównej

Podwójny podbródek, brak zarysu żuchwy u mężczyzny? Poznaj rozwiązanie!

Podwójny podbródek, brak zarysu żuchwy u mężczyzny? Poznaj rozwiązanie!

No Comment

Dodaj komentarz