Jak przechowywać, czyli najlepsze sposoby na kuchenne szafki

Jak przechowywać, czyli najlepsze sposoby na kuchenne szafki

Dawniej kuchnie były najczęściej zamknięte w osobnych pomieszczeniach, wydzielone, ukryte przed gośćmi. Dziś o wiele częściej mamy do czynienia z kuchniami nie tylko otwartymi, ale wręcz zintegrowanymi z całym salonem. Aneksy kuchenne są dziś bardzo powszechnie stosowane, niestety bardzo często kosztem miejsca do przechowywania. Co zrobić, by pozbyć się tego problemu?

Zlew nie musi zabierać przestrzeni

Oczywiście wszyscy wiedzą, że zlew to niezbędny element wyposażenia całej kuchni i musi się pojawić, ale często rezygnujesz z dużego, wygodnego, by jak najwięcej miejsca pozostawić na kubki, patelnie czy talerze. Nie jesteś zadowolony ani z wielkości zlewu, ani z miejsca do przechowywania. A jest rozwiązanie, które może Ci pomóc. To specjalna szuflada, która pozwala Ci na lepszą organizację przestrzeni między zlewem a sąsiednimi szafkami. Wystarczy mały fragment, by zmieścić gąbki, tabletki do zmywarki, myjki czy ścierki, a to uwalnia wiele innych szafek i to z miejsca, które do tej pory było po prostu bezużyteczne.

Szafka cargo rozwiązaniem na małe i mniejsze wnętrza

Kuchnia to często miejsce, gdzie przechowujemy wiele różnych fiolek, dzbanuszków, dzbanków, pojemniczków, w których znajdują się produkty sypkie takie jak mąka czy cukier, ale także przyprawy, różnego rodzaju kawa i wiele innych. To zabiera miejsce, ale nie zawsze łatwo się układa w klasycznej szafce osiemdziesiątce czy sześćdziesiątce. Warto w takiej sytuacji postawić na o wiele węższą, ale pojemniejszą dla takich produktów szafkę cargo. Zajmuje tylko kilka centymetrów szerokości, a mimo tego jest w stanie pomieścić wiele różnych przypraw czy produktów sypkich. Idealna do aneksów kuchennych i często wybierana w normalnych, dużych kuchniach.

Organizacja śmietnika wyzwaniem XXI wieku

Dziś, w dobie ekologii i nurtu ratowania planety, trzeba mieć dość obszerne miejsce w każdej kuchni, by zmieścić przynajmniej kilka koszy na śmieci. To nie tylko pojemniki na odpady biodegradowalne i inne, ale także metale i tworzywa sztuczne czy papier. Trzeba więc nie tracić miejsca do przechowywania, ale znaleźć trochę go na kosze. I dlatego warto postawić na specjalne szuflady do segregowania, w których znajdziesz miejsce na różne kosze na śmieci, w których umieścisz odpowiednie odpady, a do tego ładnie i szybko zaaranżujesz przestrzeń w swojej nie za dużej kuchni. To sposób, by być w zgodzie z naturą oraz móc swobodnie przechowywać wszystkie dowolne talerze, sztućce i inne potrzebne w kuchni przedmioty.

redakcja serwisu

Powiązane artykuły

Gdzie warto kupować kiełbasy?

Gdzie warto kupować kiełbasy?

Sous vide – ciekawy sposób na przyrządzenie potraw

Sous vide – ciekawy sposób na przyrządzenie potraw

Kuchnia idealna? Castorama zaprezentuje najnowsze rozwiązania kuchenne

Kuchnia idealna? Castorama zaprezentuje najnowsze rozwiązania kuchenne

Dobrze jest dodać gazu – czyli czy warto wykorzystywać gaz w kuchni?

Dobrze jest dodać gazu – czyli czy warto wykorzystywać gaz w kuchni?

No Comment

Dodaj komentarz