Dobre perfumy, szybko ulatniający się zapach – czy Twoje perfumy mogą zostać na ciele dłużej?

Dobre perfumy, szybko ulatniający się zapach – czy Twoje perfumy mogą zostać na ciele dłużej?

Wiele kobiet ma ten sam problem – zbyt szybko ulatniające się perfumy, które – wydaje się – już po kilku chwilach przestają dobrze pachnieć. To jednak nie tylko problem kobiet, ale także mężczyzn. Generalnie wybór dobrze utrzymujących się perfum jest trudny, a wiele zależy od tego, jakiej firmy je wybierasz. Ale nie zawsze, więc warto doczytać, jakie są sposoby na utrwalenie perfum na ciele.

Wybierz trwałość i nuty, które zostają na skórze

Perfumy składają się z trzech części. Pierwsza ulatnia się po kilku minutach, czasem szybciej. Druga trwa do kilkudziesięciu minut, a trzecią, najbardziej znaczącą czuje się nawet kilka godzin – to akurat zależy od rodzaju zapachu, który wybierzesz. Dlatego najprostszym sposobem na lepsze „trzymanie się” perfum na ciele jest wybór takiego modelu, który będzie zbudowany na mocnych, ciepłych, zmysłowych i wyrazistych nutach, zwłaszcza w tej trzeciej fazie. To często będą nuty orientalne, zwierzęce czy korzenne. Wszystko to sprawi, że perfumy będą na skórze o wiele bardziej wyczuwalne przez dłuższy czas.

Właściwa aplikacja i niepowielanie stereotypowych zachowań

Wiele osób powie Ci, że perfumy trzeba wcierać w skórę. Nigdy ich nie słuchaj. To nieprawda i bardzo często prowadzi właśnie do ich szybkiego wietrzenia. Nawet lekkie nuty zapachowe mogą z Tobą zostać na dłużej, o ile będziesz wiedziała, jak sobie z nimi radzić. Jednym z tricków jest spryskiwanie odpowiednich miejsc na ciele. Zasadniczo zapach rozpyla się w pięciu miejscach: za uszami, na obojczykach i z tyłu szyi. Pięć miejsc, w których perfumy osadzają się najlepiej, są najlepiej wyczuwalne, a także najbardziej trwałe. Możesz także spryskać się na nadgarstkach, choć tak robi się raczej przy testowaniu, oraz po bokach szyi. To ma związek z obecnością w okolicy tętnic, co ma wzmagać zapach i zapewnić jego dłuższe utrzymywanie się na skórze.

Mokra skóra i ubrania

Jeśli chcesz, by odczucie zapachu było jak największe, musisz postawić na coś specjalnego. Dlatego możesz wykorzystać swoje ubrania i spryskać je, by mocniej czuć było Twoje perfumy. To jednak sposób zastępczy, dodatkowy, bo przede wszystkim musisz zadbać o skórę. Pamiętaj, że ona nie może być sucha. Nienawilżona, sucha skóra szybko „wypije” zapach i w efekcie bardzo trudno będzie go wyczuć. Najlepiej nanosić perfumy na jeszcze lekko wilgotną skórę, którą wcześniej regularnie nawilżałeś. W ten sposób odczucie perfum będzie o wiele większe, a skóra będzie pachniała, a nie piła.

redakcja serwisu

Powiązane artykuły

Krem pod oczy – co o nim wiemy?

Krem pod oczy – co o nim wiemy?

Jak wzmocnić włosy jesienią?

Jak wzmocnić włosy jesienią?

Zadbaj o siebie z nowościami OnlyBio!

Zadbaj o siebie z nowościami OnlyBio!

Jesienna pielęgnacja z rokitnikiem w roli głównej

Jesienna pielęgnacja z rokitnikiem w roli głównej

No Comment

Dodaj komentarz