Wszystko tkwi w tych deseniach, czyli jak nosić krawat do koszuli?

Wszystko tkwi w tych deseniach, czyli jak nosić krawat do koszuli?

Męska moda to trudne zagadnienie. U pań wszystko jest jasne, a każda jest po trosze stylistką własną, swojej siostry, przyjaciółki czy mamy. U panów jest to dużo bardziej skomplikowane i znów często do głosu dochodzą kobiety. Aby jednak i jednym, i drugim coś ułatwić, przygotowaliśmy krótki przewodnik po deseniach krawatów, by łatwiej je było dobrać do koszuli i stylizacji.

Koszula w wyraźne, ale drobne paski

Przy koszuli, która nie jest jednolita i w której chcesz pobawić się deseniem, liczy się wczucie smaku. W przypadku drobnych prążków na koszuli musisz postawić na coś niekontrastującego, chowającego się i dopowiadającego do tego, co masz na sobie. Jaki w takim wypadku krawat wybrać? Najlepiej z knitem o wyraźnej fakturze. Ciemny do jasnej koszuli, ale nie czarny.

Kratka na trzy sposoby

Jaką ma koszulę? W kratę. Czy taka wymiana coś nam mówi? Niespecjalnie. Ato dlatego, że koszula w kratę to mit. Na rynku jest wiele różnych krat i trzeba doskonale zdawać sobie sprawę, z jakiego rodzaju korzystasz. Bardzo popularna jest drobna kratka składająca się z prążków tej samej szerokości, tzw. kratka vichy. Sprawia jednak wiele problemów mężczyznom, a tu najlepszym połączeniem będzie krawat ciemny, w jednolitym kolorze, najlepiej z mało istotnym, ledwo widocznym i nieregularnym wzorem.

Drugi rodzaj popularnej kratki to tzw. windowpane. W takich koszulach mamy jakby nadrukowaną siatkę na jednolity kolor koszuli. Oczywiście siatka ma inny kolor niż sama koszula. Bardzo często jest biała i ma czarny lub ciemnogranatowy dodatek. Jaki krawat dobrać w takiej stylizacji? Najlepiej sprawdzi się naprawdę wzorzysty, dość szeroki, np. paisley. Koniecznie w kolorze siatki, a nie koszuli.

Trzecia najpopularniejsza kratka to tzw. kratka księcia Walii. Jest niezwykle charakterystyczna i przywodzi na myśl śnieżący obraz starego telewizora. Dlatego gdy wzrok na koszuli będzie się gubił, odnajdzie się w kontrastującym kolorze krawata o standardowej szerokości z grubymi prążkami. To one mają podkreślać walijską kratkę.

Jak ważny jest deseń?

Innym rodzajem koszuli jest np. koszula pleciona, która ma nieregularny deseń. Tutaj trzeba zadbać o krawat mocny, już sam w sobie kontrastujący, czym nada stylizacji charakteru. Warto postawić na ciemny krawat i małe, cienkie prążki w kolorze koszuli. Warto pamiętać, że dobór właściwego deseniu tworzy styl lub go całkiem może zabić. Dlatego pamiętaj, by wybierać najlepsze modele bardzo cierpliwie, dokładnie i z wyczuciem.

redakcja serwisu

Powiązane artykuły

Niskie glany – jak je stylizować?

Niskie glany – jak je stylizować?

Czym różnią się buty dziecięce od obuwia dla dorosłych?

Czym różnią się buty dziecięce od obuwia dla dorosłych?

Jak dobrze dopasować garnitur?

Jak dobrze dopasować garnitur?

Czym charakteryzuje się nadruk sublimacyjny na koszulkach?

Czym charakteryzuje się nadruk sublimacyjny na koszulkach?

No Comment

Dodaj komentarz