W dobie pandemii w Polskę idziemy, drodzy Rodacy, czyli pomysły na odpoczynek nad Wisłą

W dobie pandemii w Polskę idziemy, drodzy Rodacy, czyli pomysły na odpoczynek nad Wisłą

W okresie pandemii koronawirusa nie ma wielkich chęci, by wyjeżdżać za granicę. Oczywiście możliwości już się pojawiły, jednak w dalszym ciągu Polacy wybierają bezpiecznie i tegoroczne wakacje spędzają we własnym kraju. W związku z tym bardzo tłumnie szukają miejsc niebanalnych, które mogą zachwycić i sprawić, że te wakacje naprawdę będą udane.

Największy obszar bagienny w Polsce – Dolina Biebrzy

Miejsce lęgowe dla 180 ptaków, bagniste tereny dla wielu roślin i zwierząt są doskonałe do bytowania. Ale dla ludzi to idealne rozwiązanie na spływ kajakowy. Biebrza to rzeka klimatyczna, niezwykle piękna, meandrująca, ale jednocześnie nie jest bardzo wymagająca, co przekreślałoby szanse wielu amatorów. Co ciekawe można spływać tradycyjnie, kajakiem, ale także wybrać się na spływ tratwą flisacką. To dodatkowa atrakcja i szansa na podziwianie okolicznych atrakcji z zupełnie innego punktu widzenia. Dolina Biebrzy może być dobrym celem wycieczki wakacyjnej w 2020 roku.

Lubelszczyzna i jej mnogość parków krajobrazowych i narodowych

Ziemia Lubelska jest regionem nie tylko niezbyt dobrze odkrytym, ale i kojarzonym głównie z idealnie zakładanymi w okresie I Rzeczpospolitej miastami. I nie ma w tym nic złego, bo takie założenia miejskie jak Zamość czy Chełm to perły architektury, o których można rozmawiać godzinami. Jednak Lubelszczyzna to także miejsce pełne zielonych terenów, a największym i najładniejszym kompleksem jest dopiero odkrywane Roztocze. Przepiękne warunki nie tylko spacerów leśnych i obserwowania życia zwierząt z bliska, ale także idealne rzeki, przez które spływ nie będzie problemem, a czystą przyjemnością i odpoczynkiem. Mało? Lubelszczyzna to także Poleski Park Narodowy, który niejedno w historii widział.

Ostrów Lednicki i grody pierwszych Piastów

Idealne miejsce, jeśli chcemy zobaczyć coś, czego nigdzie indziej w Polsce nie ma. Okolice Gniezna i Poznania to region Wielkopolski Północnej, w której życie Polski jako państwa się zaczynało. Najlepszym miejscem do zaobserwowania pierwszych lat piastowskiego panowania znajdziesz w Ostrowie Lednickim. To mała wyspa – prawdopodobnie pierwszy gród Mieszka I – która leży na Jeziorze Lednickim. Na jego brzegu zorganizowano dziś Muzeum Pierwszych Piastów i skansen ilustrujący, jak mogła wyglądać dawna wioska z czasów pierwszego władcy Polski. Ponadto to miejsce przepięknych lasów oraz rzek, które giną w Puszczy Zielonce.

Pięknych miejsce w Polsce nie brakuje. Wystarczy tylko przejechać palcem po mapie.

redakcja serwisu

Powiązane artykuły

Jak wybierać dobre i niedrogie pokoje hotelowe?

Jak wybierać dobre i niedrogie pokoje hotelowe?

Piękna okolica, piękny pałac – Pałac Mortęgi

Piękna okolica, piękny pałac – Pałac Mortęgi

Urlop jesienią? Piękno Słowacji czeka na odkrycie!

Urlop jesienią? Piękno Słowacji czeka na odkrycie!

Lodowiec Stubai – królestwo śniegu z dala od codzienności

Lodowiec Stubai – królestwo śniegu z dala od codzienności

No Comment

Dodaj komentarz