Okulary przeciwsłoneczne a kształt twarzy. Zobacz, jak dobrać odpowiedni model

Okulary przeciwsłoneczne a kształt twarzy. Zobacz, jak dobrać odpowiedni model

Czas na wakacyjne stylizacje? Już nadchodzi! Znów będziesz mogła wyjąć z szafy seksowne topy, wygodne i przewiewne sukienki, niebanalne koszule oraz szorty, które zrobią robotę. Ale do tego wszystkiego potrzebne będzie coś jeszcze, czyli ochrona przed słońcem. Jednak, jak się okazuje, dobór odpowiedniej pary okularów słonecznych jest naprawdę wymagający. Sprawdź, jak sobie z nim poradzić.

Na początek popatrz na siebie – jaki masz kształt twarzy?

To pierwsza rzecz, którą trzeba zrobić, zanim zdecydujesz się na zakup. Okulary przeciwsłoneczne trzeba dobierać do kształtu twarzy, a aby to zrobić, musisz wiedzieć, jaki dokładnie masz. Dlatego usiądź wygodnie przed lustrem, ustaw je odpowiednio na wprost swoich oczu, by nie zaburzać proporcji i zwiąż włosy do tyłu głowy, by nie przeszkadzały i nie zamydlały Ci oczu. Teraz dokładnie widzisz, jak wyglądasz. Oceń, jaki kształt twarzy widzisz. W trójkącie broda mocno schodzi w kierunku mostka, jest ostra; w kwadracie żuchwa i broda tworzą linię prostą lub coś na kształt linii prostej; w okręgu najszersze miejsce twarzy znajdziesz na środku głowy. Jest jeszcze owal, czyli kształt przypominający jajko. Wiedząc, jaki masz kształt, możesz dobrać właściwe oprawki przeciwsłoneczne.

Oprawki do kształtu twarzy – jak dobrać?

Do jakiej twarzy najłatwiej dobrać okulary? Najprościej mają osoby o owalnym kształcie, bo takie osoby mogą wybrać niemalże każdy rodzaj oprawek. Warto jednak przełamać owal czy zaokrąglone kształty i wybrać oprawki ostre, najlepiej prostokątne. W przypadku owalnych sylwetek warto postawić na duże oprawki, które optycznie zmienią wygląd twarzy, nadając jej więcej wyrazistości. Znakomicie sprawdzą się choćby aviatorki. Okrągłą twarz można łatwo wyszczuplić za pomocą właściwych okularów przeciwsłonecznych. Nigdy nie wybieraj okrągłych modeli, bo tylko pogłębisz wrażenie. Musisz zadbać o przełamanie wizerunku, na przykład przez oprawki zwężane ku dołowi czy tzw. oprawki kocie.

Tak jak dziewczyny z owalnymi czy okrągłymi twarzami powinny postawić na kwadraty i prostokąty, tak przy trójkątnym kształcie twarzy musisz wybrać bardziej owalne oprawki. Na pewno trzeba zadbać o to, by nie było już ostrych, wyraźnie zakończonych kątów. Trzeba jednak uważać z wielkością, bo często trójkątne twarze są dość niewielkie. Stosunkowo łatwo będzie osobom o kwadratowym kształcie twarzy. W takich przypadkach musisz wybrać albo oprawki owalne, albo okrągłe dla podkreślenia współgrania ich z Twoim designem.

redakcja serwisu

Powiązane artykuły

Z jakich materiałów warto wybierać spodnie męskie?

Z jakich materiałów warto wybierać spodnie męskie?

Niskie glany – jak je stylizować?

Niskie glany – jak je stylizować?

Czym różnią się buty dziecięce od obuwia dla dorosłych?

Czym różnią się buty dziecięce od obuwia dla dorosłych?

Jak dobrze dopasować garnitur?

Jak dobrze dopasować garnitur?

No Comment

Dodaj komentarz