Modowe zasady noszenia butów – jak wybrać, by być zadowoloną?

Modowe zasady noszenia butów – jak wybrać, by być zadowoloną?

Każda z pań uwielbia buty, a niejedna ma naprawdę obszerną kolekcję. Jedne pojawiają się w szafie w wyniku przypływu chwili, inne są przemyślanym, nazbieranym zakupem, jeszcze inne są potrzebne na daną okazję i tak zostają na dłużej. Ile par, tyle historii. Jednak zanim wybierzesz kolejną, dobrze, byś wiedziała, jakie zasady są najważniejsze.

Pasujące do wszystkich ubrań

Jeśli masz przed sobą wybór butów, które mają być najbardziej uniwersalnymi, i to ze względu na kolor, to na pewno musisz wybierać cieliste. Takie buty pasują niemalże do wszystkich rodzajów ubrań i są naprawdę ładne – podkreślają, ale nie dominują. Oczywiście są różne modele i różni producenci, więc nie można do końca generalizować, jednak warto pamiętać, że cieliste buty nie pasują tylko do rajstop kryjących w jakimkolwiek kolorze. Rzecz jasna znajdziesz wielu celebrytów i ludzi na ulicy, którzy tak robią, ale na co dzień lepiej tego unikać. Naprawdę!

Co tam z tymi czarnymi butami?

Wiele kobiet uważa je za najbardziej klasyczne, a na pewno każda z nas musi mieć przynajmniej jedną parę (choć zwykle mamy ich więcej). Mowa o ciemnych, czarnych butach które jednak nie mogą być noszone zawsze i do każdego ubrania. Nigdy nie wolno łączyć ciemnych butów z białymi spodniami – będzie to wyglądało kiczowato, niczym żart – i w ogóle lepiej unikać połączenia czarnych balerin, szpilek czy botek z jasną kreacją. Przy okazji warto pamiętać, że butów raczej nie dopasowujemy do koloru góry, a dołu. To ważna zasada. A kiedy najlepiej wybrać czarne szpilki? Do czarnych spodni i czarnych spódnic, w przeciwnym razie wydadzą się zbyt mocne.

Skarpetki i buty, czyli miłość, ale i nienawiść

Skarpetki i buty to klasyczne połączenie – para tyleż doskonała, co kłopotliwa. Oczywiście skarpetki powstały po to, by wygodniej było chodzić w butach, kapciach i innym obuwiu. Jednak w tym przypadku są także przeszkodą – mogą zepsuć cały efekt. Jeśli mówimy o modzie klasycznej, czyli takiej stosowanej podczas ważnych uroczystości czy w biurowym dress codzie, to na pewno musisz dobrać skarpetki do spodni, a nie do butów. Najlepiej, by były w tym samym kolorze lub trochę ciemniejsze. Z kolei, jeśli zakładasz stopki do sportowych butów, to nie może być ich widać. Po to są, by zniknęły, a nie wystawały delikatnie za buty.

Warto pamiętać, że różne zasady dotyczące doboru butów i ich noszenia są po to, by je znać i się od nich odbijać. Indywidualny styl nie musi być prosty jak pod linijkę, ale musi szanować podstawowe kwestie tego, co sprawia, że jest ładnie lub zupełnie na odwrót.

redakcja serwisu

Powiązane artykuły

Z jakich materiałów warto wybierać spodnie męskie?

Z jakich materiałów warto wybierać spodnie męskie?

Niskie glany – jak je stylizować?

Niskie glany – jak je stylizować?

Czym różnią się buty dziecięce od obuwia dla dorosłych?

Czym różnią się buty dziecięce od obuwia dla dorosłych?

Jak dobrze dopasować garnitur?

Jak dobrze dopasować garnitur?

No Comment

Dodaj komentarz