Tryb prywatny w przeglądarce oferuje ochronę?

Tryb prywatny w przeglądarce oferuje ochronę?

 Często używają także trybu prywatnego, anonimowego lub incognito, które są trybami przeglądania stron internetowych trzech współcześnie najpopularniejszych przeglądarek. Tryb ten nie pozwala na rozruch niektórych ze standardowych funkcji przeglądarki, takich jak śledzenia i zapamiętywania przeglądanych zawartości oraz przechowywania danych przeglądania.

Przeglądanie prywatne zapewnia

•        Kompletne lub częściowe zablokowanie zapisywania historii przeglądania i pobierania oraz autouzupełniania formularzy.

•        Podaje wyniki wyszukiwania bez podpowiadania wcześniej wyszukiwane treści, odwiedzanych stron i portali społecznościowych.

•        Zabezpiecza przed nieumyślnym zapisaniem hasła dostępu do kont zawierających wrażliwe dane (np. w banku).

•        Logowanie do wielu kont jednocześnie. (Każda karta jest nową przeglądarką)

Wielu użytkowników przekonanych jest, że używaniem trybu prywatnego zapewni sobie lepszy poziom ochrony w momencie, gdy będą dokonywali za jego pomocą zakupów w Internecie lub będą korzystać z bankowości internetowej. O ile nie zapamiętywanie haseł i zablokowanie autouzupełniania formularzy w przeglądarce naprawdę może przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa naszych prywatnych danych, o tyle tryb ten nie jest w stanie zapewnić nam anonimowości w Internecie, ani uchronić przed wirusami i keyloggeram oraz innymi zagrożeniami, które mogą się zainstalować na naszym komputerze.

Warto jednak używać narzędzi do tego dedykowanych – np. oprogramowanie Bitdefender oferuje opcję „pancernej” przeglądarki Bitdefender Safepay, wykorzystuje technologię chmury, aby na bieżąco zatrzymywać próby oszustw, phishingu i wirusy. Monitoruje również transakcje online 24/7 w celu bezpiecznego i niezawodnego serfowania po Internecie. Pozwala także na zapamiętywanie haseł, które są jednocześnie szyfrowane.

Wnioski są jasne, używając trybu prywatnego do przeglądania stron, których nie chcemy zapisywać w historii przeglądania, pobierać jej ciasteczek lub autouzupełniać formularzy nie uchronimy swojego komputera przed atakami.

redakcja serwisu

Powiązane artykuły

Jakie zalety ma budowa maszyn na zamówienie?

Jakie zalety ma budowa maszyn na zamówienie?

Jakie są główne zastosowania przewijarek do tkanin w przemyśle tekstylnym?

Jakie są główne zastosowania przewijarek do tkanin w przemyśle tekstylnym?

Nowoczesne systemy alarmowe — jakie mają zalety? 

Nowoczesne systemy alarmowe — jakie mają zalety? 

Co trzeba wiedzieć przed oddaniem laptopa do skupu?

Co trzeba wiedzieć przed oddaniem laptopa do skupu?

No Comment

Dodaj komentarz