Bitdefender Box – ochrona dla wszystkich urządzeń

Bitdefender Box – ochrona dla wszystkich urządzeń

Bitdefender, jako innowacyjny dostawca rozwiązań oprogramowania bezpieczeństwa, wprowadził na rynek urządzenie, które zapewni zaporę sieciową wraz z tradycyjnym antywirusem, by zapewnić kompletną ochronę dla wszystkich komputerów PC i Mac, urządzeń mobilnych: iPhonów, iPadów, Androida, konsol: Wii, Xbox, telewizorów smart, lodówek smart, oraz innych urządzeń używających udostępnianego w domu Wi-Fi.

Internet Rzeczy to sieć fizycznych przedmiotów (rzeczy), które dzięki wbudowanym czujnikom i dostępowi do internetu potrafią komunikować się zarówno z człowiekiem, jak i między sobą*. są to urządzenia, z których korzystamy, na co dzień: telefony i telewizory smart, lodówki, pralki i inne.

Równo z rozwojem nowej technologii Internetu Rzeczy otwierają się nowe pola manewru dla hackerów, szpiegów i zorientowanych komputerowo kryminalistów wszelkiej maści. Jedynie The BOX może w pełni pomóc chronić dom przed wszystkimi tego typu zagrożeniami. Box posiada również prywatną linię, która może chronić rodzinne urządzenia nawet, gdy te znajdują się poza domową siecią.

Nowe urządzenie firmy Bitdefender jest połączeniem routera i zapory sieciowej, które zapobiega włamaniom. Może być używane, jako router, podłączony do jednego z portów Ethernet.

Jak również możne zostać podłączone do routera tak by chronić przed atakami internetowymi cała sieć

Urządzenie posiada mikroprocesor Single-Core 400 MIPS, 16 MB pamięci Flash, 64 MB pamięci RAM DDR2, dwa porty Ethernet 10/100 oraz kartę sieci bezprzewodowej, która obsługuje 802.11b/g/n Wi-Fi standard i może osiągnąć prędkość 150Mbps.

„Rozpoczęcie sprzedaży BOX jest uznana, jako przełomowy moment historii bezpieczeństwa w Internecie” wspomniał Catalin Cosoi, szef strategii bezpieczeństwa Bitdefender.„Eliminujemy ograniczenia tradycyjnych antywirusów i przygotowaliśmy się na nową erę Internetu Rzeczy wraz z każdym pojedynczym urządzeniem, które zostanie pod ochroną użytkownika pod każdym możliwym kątem.”

BOX jest dostarczany w formie stylowego, zgrabnego pudełka, które oferuje atrakcyjny akcent do domu, zarazem pomagający nam trzymać oszustów, złośliwe oprogramowanie, złodziei danych, szpiegów i wszelkich nowoczesnych zagrożeń z dala od naszego domostwa.

Najlepsze międzynarodowe organizacje testujące oraz światowej sławy recenzenci oprogramowania przyznają firmie Bitdefender tytuł najefektowniejszego rozwiązania. W styczniu 2015 AV-Comparatives nagrodził Bitdefendera tytułem Produktu Roku po raz kolejny. Bitdefender już wcześniej zaznaczył swoją silną pozycję lidera w przemyśle między innymi takimi tytułami jak Najlepszy Antywirus 2014 roku i dwa tytuły „Wybór Redakcji” przyznanymi przez PCMAG, Najlepsza Wydajność 2014 przyznana przez AV-TEST za swoje Rozwiązanie dla Punktów Końcowych i „Wybór Redakcji 2013” od Netu. Bitdefender jest również jedynym rozwiązaniem bezpieczeństwa, które wygrało wszystkie 35 nagród VB SPAM, przyznawanych przez Virus Bulletin.

Urządzenie jest obecnie dostępne tylko w Stanach Zjednoczonych. Nieznana jest data wprowadzenia urządzenia na rynek polski.

redakcja serwisu

Powiązane artykuły

Jakie usługi elektrotechniczne są niezbędne przy instalacji systemu alarmowego?

Jakie usługi elektrotechniczne są niezbędne przy instalacji systemu alarmowego?

Jakie zalety ma budowa maszyn na zamówienie?

Jakie zalety ma budowa maszyn na zamówienie?

Jakie są główne zastosowania przewijarek do tkanin w przemyśle tekstylnym?

Jakie są główne zastosowania przewijarek do tkanin w przemyśle tekstylnym?

Nowoczesne systemy alarmowe — jakie mają zalety? 

Nowoczesne systemy alarmowe — jakie mają zalety? 

No Comment

Dodaj komentarz