Regały magazynowe i ich rodzaje

Regały magazynowe i ich rodzaje

W magazynach bywają często niedoceniane, mimo że korzystamy z nich cały czas. Mowa oczywiście o regałach magazynowych, na których składujemy swój towar, który wędruje później do zadowolonych klientów. Na rynku mamy do czynienia z wieloma rodzajami tych akcesoriów, dlatego warto jest się przyjrzeć dokładnie ich specyfice. Jakie są rodzaje regałów magazynowych? Podpowiadamy.

Czym są regały magazynowe i jak je wybierać?

Regały magazynowe mogą znacznie różnić się między sobą, dlatego, przed ich zakupem należy dokładnie przeanalizować kilka czynników, które będą miały bezpośredni wpływ na decyzję. Wybierając regały magazynowe zwróć uwagę na kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim musimy określić wymiary konstrukcji.

Przyjmuje się, że standardowy wymiar regału magazynowego to 610 mm x 1220 mm x 1820 mm, jednak urządzając magazyn warto przede wszystkim kierować się funkcjonalnością i maksymalnym zagospodarowaniem wolnej powierzchni. Istotna jest również liczba półek oraz ich rozstaw. Bardzo ważne, aby ułożenie pozwalało na swobodne rozmieszczanie towarów. Niemniej istotne jest maksymalne obciążenie – jest to jedna z najważniejszych i decydujących wartości przy wyborze regałów do magazynu.

Rodzaje regałów magazynowych

Głównym wyróżnikiem wśród regałów magazynowych są dwie kategorie: statyczne oraz dynamiczne. Regały statyczne, zwane inaczej stałymi to konstrukcje najczęściej wykorzystywane we wszelkiego rodzaju magazynach. Swoją nazwę zawdzięczają faktowi, iż w ich przypadku, konstrukcja nie zmienia swojego położenia, a regały są na stałe przymocowane. Zalicza się do nich między innymi regały magazynowe wspornikowe.

Drugą grupę regałów stanowią regały dynamiczne (inaczej przesuwne lub przejezdne). Tym, co odróżnia je od regałów statycznych jest występowanie w konstrukcji elementu jezdnego, który pozwala im się poruszać (najczęściej po specjalnie przystosowanych szynach). Regały dynamiczne najczęściej wykorzystuje się w magazynach, które chcą jak najlepiej dysponować niewielką powierzchnią, gdyż koszt jej utrzymania jest stosunkowo wysoki. Mowa tu głównie  o chłodniach oraz mroźniach.

redakcja serwisu

Powiązane artykuły

Jakie są popularne akcesoria medyczne w sklepach?

Jakie są popularne akcesoria medyczne w sklepach?

Wyroby z tworzyw sztucznych – co warto wiedzieć?

Wyroby z tworzyw sztucznych – co warto wiedzieć?

Jak technologia usprawnia świadczenie usług notarialnych?

Jak technologia usprawnia świadczenie usług notarialnych?

Jakie są najczęstsze błędy przy zakupie nowego mieszkania?

Jakie są najczęstsze błędy przy zakupie nowego mieszkania?

No Comment

Dodaj komentarz