MILOO-ELECTRONICS oświetla Kowalsky Gallery

MILOO-ELECTRONICS oświetla Kowalsky Gallery

Nowo otwarta Kowalsky Gallery to projekt cenionego fotografa i wykładowcy Michała Korty. Galeria zlokalizowana w Bochni będzie gościć prace wyselekcjonowanych artystów polskich i zagranicznych. Powstała dzięki wsparciu m.in. spółki MILOO-ELECTRONICS, która dostarczyła kompleksowe i energooszczędne oświetlenie przestrzeni ekspozycyjnej.

Niszczejący, nieużytkowany od lat lokal w ścisłym centrum Bochni został gruntownie wyremontowany dzięki pomocy lokalnych firm. Galeria to profesjonalna przestrzeń typu „white cube”, doskonale dostosowana do organizowania wystaw, aukcji, wernisaży i wydarzeń związanych z fotografią.

Jednym z kluczowych aspektów funkcjonowania każdej galerii jest oświetlenie, które ma ogromny wpływ na prezentację obrazów czy zdjęć. W Kowalsky Gallery zastosowano nowoczesne oprawy marki MILOO LIGHTING zaprojektowane z myślą o tego typu obiektach. Są to produkty z serii I-SPOT z montażem opartym o system szynoprzewodów. Zastosowanie tej technologii zapewnia szerokie możliwości konfigurowania oświetlenia w przestrzeniach ekspozycyjnych oraz elastyczne dostosowywanie go do specyfiki prezentowanych prac.

Odbywa się to bez konieczności ingerowania w konstrukcję opraw, instalację czy używania jakichkolwiek narzędzi

Wszystkie zastosowane w Kowalsky Gallery oprawy dobrano pod kątem optyki i temperatury barwowej z uwzględnieniem wysokiego współczynnika oddawania barw CRI>90. Równie istotne były obudowy opraw, które – dzięki zastosowaniu matowej czerni – doskonale kontrastują z koncepcją pomieszczenia typu „white cube”.

– Światło to jedno z podstawowych narzędzi każdego fotografa. Uczestnictwo w tym projekcie było dla nas rzeczą naturalną – jesteśmy producentem najnowszej generacji oświetlenia LED i prowadzimy naszą działalność zaledwie kilka kilometrów od Kowalsky Gallery. Cieszymy się, że nasze produkty będą oświetlać prace artystów z całego świata – mówi Bartosz Mazurek z MILOO-ELECTRONICS.

Działająca od października 2021 r. Kowalsky Gallery skupia się na prezentacji współczesnej fotografii oraz mediów związanych z technikami fotograficznymi. Pierwszym zorganizowanym w obiekcie wernisażem jest wystawa prac Matthew Genitempo, jednego z największych talentów wśród współczesnych fotografików amerykańskich. Wystawa będzie dostępna do 21 grudnia br. W przyszłości osoby odwiedzające galerię będą mogły zapoznać się z pracami takich artystów jak m.in. Vanessa Winship, Koji Onaka, Krystian Bielatowicz, Michał Korta, Bryan Schutmaat, Rafał Milac czy Laila Aloui.

redakcja serwisu

Powiązane artykuły

Kiedy warto wykonać woskowanie auta?

Kiedy warto wykonać woskowanie auta?

fallback-image

Jakie zastosowania ma wąż ogrodowy?

Olej spożywczy – czy warto kierować się producentem podczas wyboru?

Olej spożywczy – czy warto kierować się producentem podczas wyboru?

Jaki jest zakres prawa spółek?

Jaki jest zakres prawa spółek?

No Comment

Dodaj komentarz