​Masażer na cellulit

​Masażer na cellulit

Masażer na cellulit to fantastyczne rozwiązanie do walki z cellulitem. Cellulit jest utrapieniem wielu pań, dlatego dostępnych jest wiele metod ich zwalczania. Jednym ze sposobów redukowania cellulitu jest stosowanie masażerów do cellulitu. Masaże na cellulit zaleca się wykonywać masażerami oraz łączyć z kremami antycellulitowymi, które uskuteczniają zwalczanie cellulitu.

Rodzaje masażerów na cellulit

W walce z cellulitem ważny jest dobry masażer do cellulitu. Rodzajów masażerów jest bardzo wiele i różnią się między sobą pod wieloma względami. Przedstawiamy 5 najpopularniejszych masażerów:

• Masażery manualne,
• Masażery ultradźwiękowe,
• Masażery próżniowe,
• Masażery elektryczne,
• Tradycyjne bański chińskie.

Masażery manualne to ręczne narzędzia do masażu na cellulit. Wyróżnia się dwa rodzaje masażerów manualnych, a mianowicie masażer drewniany oraz masażer plastikowy. Masażer drewniany jest najpopularniejszym rodzajem masażera na cellulit, gdyż jest najprostszy w obsłudze i jednocześnie najtańszy. Charakteryzuje się wypustkami, które bezpośrednio masują skórę, a mocne dociśnięcie masażera zwłaszcza bez kremu może okazać się bolesne. Masaż tym rollerem wykonuje się kolistymi ruchami w miejscach. Masażer dociska się do skóry i ją masuje. Taki masaż na cellulit można wykonywać codziennie,a przy regularnym stosowaniu ujędrnia skórę i wygładza cellulit. Dedykowany jest paniom z pierwszymi oznakami cellulitu. Średnia cena to 20 zł.
Odpowiednikiem masażera drewnianego jest masażer z plastiku. Podobnie posiada wypustki i dedykowany jest do stosowania w domu już od pierwszych oznak powstawania cellulitu. Jest mniej wytrzymały od masażera drewnianego. Przy mocnym dociskaniu skóry podczas masażu na cellulit, można odczuć lekki dyskomfort. Poprawia krążenie krwi i uelastycznia skórę. Masaż wykonywać można nawet codziennie już od pierwszych faz cellulitu. Średnia cena to 17 zł.
Masażery ultradźwiękowe działają poprzez emisję ultradźwięków. Te z kolei wysyłają wibracje pod tkanką skórną, co w efekcie rozbija tkankę tłuszczową. Nie ma ograniczeń w ilości stosowania, a jeden zabieg powinien trwać do 20 minut. Zaleca się krótkie przerwy w stosowaniu, gdy poczujemy lekki ból. Przeznaczony dla pań nawet z bardzo zaawansowanym cellulitem. Średnia cena to 200 zł.
Masażer próżniowy daje bardzo zadowalające efekty w bardzo krótkim czasie. Pobudza pracę układu immunologicznego i usuwa nawet bardzo zaawansowany cellulit. Zabieg polega na zasysaniu tkanki skórnej, co może być bolesne. Należy pamiętać, że nie zaleca się stosować go codziennie. Średnia cena to 150 zł.
Masażer elektryczny na cellulit to urządzenie zasilane energią elektryczną. Włączony masażer należy przyłożyć do skóry, a on sam zwalczy nawet bardzo zaawansowany cellulit. Stosować można średnio co drugi dzień wraz z dedykowanymi temu masażerowi kosmetykami antycellulitowymi. Średnia cena to około 350 zł.
Tradycyjne bańki chińskie to popularne masażery, zasysające skórę podczas masażu. Zaleca się używania ich wraz z olejkami, gdyż zabieg jest dosyć bolesny. Warto kupić cały zestaw baniek o różnych wielkościach. Przy regularnym stosowaniu ujędrniają skórę, redukują cellulit ale też rozbijają tkankę tłuszczową. Średni koszt to około 10 zł.

Podsumowanie

Samo zestawienie masażer cellulit jest oczywiste, a wybór właściwego masażera może okazać się problematyczny. Dobry roller na cellulit, to taki dopasowany do indywidualnych potrzeb. Na rynku jest na ogromny wybór rollerów na cellulit, co przy wyborze najwłaściwszego może być utrudnieniem. Należy uwzględnić upodobania oraz efekty, które chcemy osiągnąć, jak również wybrać odpowiedni masażer do cellulitu, który chcemy zwalczyć. Ważny jest również budżet, który przeznaczamy na masażer, gdyż ceny masażerów są bardzo różne.

redakcja serwisu

Powiązane artykuły

Czym jest zaćma wrodzona?

Czym jest zaćma wrodzona?

Kiedy należy zdecydować się na usuwanie pieprzyków?

Kiedy należy zdecydować się na usuwanie pieprzyków?

Mikroskopowa biopsja jądra – kiedy należy ją wykonać?

Mikroskopowa biopsja jądra – kiedy należy ją wykonać?

Jakie zalety mają soczewki jednodniowe?

Jakie zalety mają soczewki jednodniowe?

No Comment

Dodaj komentarz