Kompleksowe rozwiązanie problemu opadających powiek

Kompleksowe rozwiązanie problemu opadających powiek

U wielu osób opadające powieki stanowią nie tylko defekt kosmetyczny, ale mogą też przyczyniać się do rozwoju zaburzeń czynnościowych i niedowidzenia, wynikających z przesłonięcia źrenicy. Z powodu opadającej powieki może rozwinąć się astygmatyzm, różnowzroczność, a także choroba zezowa. Problem ten dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn i nawet jeśli nie powoduje problemów z widzeniem, to dodaje lat i zaburza pewność siebie. 

– Skutecznym i mało inwazyjnym rozwiązaniem redukującym opadające powieki – stosowanym w naszej poradni medycyny estetycznej – jest zabieg z wykorzystaniem plazmy azotowej przy użyciu aparatury Intraject marki Biotec– poleca Agnieszka Żyła, kosmetolog z Regionalnego Centrum Zdrowia w Zbąszyniu.

Skóra wokół oczu jest wyjątkowo delikatna, wrażliwa i podatna na działanie czynników zewnętrznych. Jej grubość jest znacznie mniejsza niż w innych partiach twarzy. Pozbawiona jest gruczołów potowych, a ilość gruczołów łojowych i warstwy podskórnej jest niewielka, co sprawia, że woda znacznie szybciej z niej odparowuje. Efektem jest przedwczesna utrata elastyczności i jędrności. Wpływ na kondycję skóry okolic oczu mają również nasze codzienne wybory: styl życia, stres, brak snu, brak ochrony UV, używki, zła dieta czy zaniedbania w codziennej pielęgnacji. Nie bez znaczenia są też mechanizmy, na które nie mamy wpływu, takie jak wzmożona mimika, wahania hormonalne, infekcje czy przewlekłe schorzenia.

– Urządzenie Intraject marki Biotec łączy w sobie wiele technologii stosowanych w kosmetologii i medycynie estetycznej. W szybki i mało inwazyjny sposób redukuje problemy skórne związane z procesem starzenia. Spośród wielu zabiegów, które oferujemy w naszym Centrum, na szczególną uwagę zasługuje niechirurgiczny lifting opadających powiek. Zastosowanie plazmy azotowej daje możliwości opracowania partii, które są wyjątkowo delikatne i wrażliwe. Przy opadających, wiotkich powiekach metoda ta pozwala zredukować nadmiar skóry i cieszyć się młodym, wypoczętym spojrzeniem – mówi kosmetolog.

Plazma to czwarty stan skupienia najbardziej rozpowszechniony we wszechświecie, ale zarazem najmniej trwały

Powstaje na skutek jonizacji gazu (azotu). Impulsy elektryczne prowadzą do mikrowyładowań – efektu uderzenia pioruna w skali mikro. Pomiędzy igłą urządzenia Intraject a skórą tworzy się łuk elektryczny. Wysoka temperatura plazmy odparowuje wodę z powierzchni skóry, tworząc perforacje. Dzięki wykorzystaniu tych zjawisk fizycznych nie dochodzi do bezpośredniego kontaktu igły ze skórą. Bezpośredni efekt pozabiegowy to kontrolowane liczne uszkodzenia powierzchni skóry powiek i miejscowe opuchnięcie. Skóra pokryta jest drobnymi brązowymi strupkami, które następnie schodzą, a skóra w ich miejscu naturalnie i intensywnie się regeneruje. Wszelkie procedury zabiegowe odbywają się z zachowaniem najwyższej czystości, z wykorzystaniem jałowych materiałów.

– Rekonwalescencja pozabiegowa trwa zwykle około tygodnia Istnieje też specjalny żel kolagenowy, który może wspomóc proces regeneracji i przyspieszyć gojenie. Miesiąc po zabiegu powieki są wyraźnie uniesione, a skóra gładsza, jędrniejsza i młodsza. Zabieg pozwala nam dogłębnie zregenerować i odmłodzić skórę. Uzyskujemy spektakularny efekt liftingu – wyjaśnia Agnieszka Żyła.

redakcja serwisu

Powiązane artykuły

Krem pod oczy – co o nim wiemy?

Krem pod oczy – co o nim wiemy?

Jak wzmocnić włosy jesienią?

Jak wzmocnić włosy jesienią?

Zadbaj o siebie z nowościami OnlyBio!

Zadbaj o siebie z nowościami OnlyBio!

Jesienna pielęgnacja z rokitnikiem w roli głównej

Jesienna pielęgnacja z rokitnikiem w roli głównej

No Comment

Dodaj komentarz