Tej jesieni Litwa oferuje 10 000 darmowych noclegów

Tej jesieni Litwa oferuje 10 000 darmowych noclegów

2 września, 2021. Litwa przygotowała atrakcyjną ofertę dla niezależnych podróżnych: zatrzymaj się w kraju na trzy noce, a zapłać tylko za dwie. Aż 500 litewskich hoteli, pensjonatów i innych miejsc krótkotrwałego pobytu nawiązało współpracę z rządem w ramach tej kampanii, aby zaoferować pierwszym 10 000 zarejestrowanym podróżnym więcej czasu na podziwianie naturalnych krajobrazów, osobliwości miejskich i urokliwych wybrzeży Morza Bałtyckiego. Kampania pod hasłem „Litwa. Nie spiesz się” będzie trwała od 2 września do 8 listopada 2021 roku.

Podróżni będą mogli skorzystać z oferty rejestrując się na specjalnej stronie kampanii i otrzymując unikalny kod prosto do swojej skrzynki mailowej. Po zarezerwowaniu trzech lub więcej noclegów bezpośrednio w jednym z 500 partnerskich obiektów noclegowych, goście otrzymają ostatni nocleg za darmo. Maksymalna wartość rekompensaty wynosi 65 euro.

Kampania została zainicjowana przez Ministerstwo Gospodarki i Innowacji oraz Lithuania Travel, krajową agencję rozwoju turystyki. Kampania ma m.in. na celu pokazanie Litwy jako atrakcyjnego miejsca idealnego na wakacje w mieście.

„Kampania jest świadectwem aktywnej współpracy litewskich przedsiębiorców i rządu w celu utrzymania przemysłu turystycznego w obliczu kolejnych fal pandemii, a także zapewnienia turystom międzynarodowym dodatkowego czasu na zwiedzanie kraju” – powiedziała Aušrinė Armonaitė, minister gospodarki i innowacji. „Litwa, położona w samym sercu Europy, jest bogata w dziewiczą przyrodę, smaczną kuchnię i niekończące się życie kulturalne. Dlaczego by nie przedłużyć nieco podróży i oddać się w pełni litewskiej przygodzie?”

Ponieważ Litwa jest niewielka pod względem powierzchni, bezpłatny trzeci nocleg stanowi doskonałą okazję dla podróżnych, aby poznać wszystkie trzy największe miasta: Wilno, tętniąca życiem stolica kraju, znana z barokowej starówki i bogatej sceny kulinarnej; Kowno, drugie co do wielkości miasto Litwy, charakteryzujące się modernistyczną architekturą i sztuką uliczną; oraz Kłajpeda, spokojne miasto portowe położone zaledwie rzut kamieniem od Mierzei Kurońskiej – jednego z najbardziej znanych obiektów przyrodniczych w kraju.

Dodatkowy dzień na Litwie to także wiele okazji, by poczuć się jak miejscowy

Sezon jest idealny na grzybobranie, piesze wędrówki, jazdę na rowerze i odkrywanie wiekowych tradycji litewskiej sauny. Miłośników jedzenia ucieszy fakt, że w menu 30 najlepszych restauracji na Litwie dominuje autentyczna kuchnia sezonowa, a piwosze będą zachwyceni miejscowym rzemiosłem piwnym.

Obecnie na Litwie można uprawiać wszystkie rodzaje turystyki, przy czym obowiązują minimalne obostrzenia. Więcej informacji na temat sytuacji COVID-19 oraz wskazówki dla podróżujących dostępne są tutaj.

redakcja serwisu

Powiązane artykuły

Jak wybierać dobre i niedrogie pokoje hotelowe?

Jak wybierać dobre i niedrogie pokoje hotelowe?

Piękna okolica, piękny pałac – Pałac Mortęgi

Piękna okolica, piękny pałac – Pałac Mortęgi

Urlop jesienią? Piękno Słowacji czeka na odkrycie!

Urlop jesienią? Piękno Słowacji czeka na odkrycie!

Lodowiec Stubai – królestwo śniegu z dala od codzienności

Lodowiec Stubai – królestwo śniegu z dala od codzienności

No Comment

Dodaj komentarz