Sodowanie – jakie ma zastosowanie?

Sodowanie – jakie ma zastosowanie?

Jedną z metod wykorzystywanych do czyszczenia mocno zabrudzonych powierzchni jest sodowanie. Jak się je wykonuje i dlaczego warto korzystać z tej metody?

Na czym polega sodowanie?

Soda to związek chemiczny bardzo często wykorzystywany do czyszczenia. Jest bezpieczna i ekologiczna, rozpuszcza się w wodzie i nie powoduje reakcji alergicznych. Zalecana jest do stosowania w domu w celu usunięcia trudnych osadów i zabrudzeń. Profesjonalne sodowanie wykonuje się z wykorzystaniem specjalnych urządzeń. Soda w połączeniu z wodą użyta pod wysokim ciśnieniem jest w stanie usunąć brud z powierzchni takich jak ściany, drewno czy metal nie powodując przy tym zarysowań na powierzchni. Sodowanie w Zduńskiej Woli i innych miejscowościach często wykorzystywane jest w przypadku maszyn produkujących żywność. Dzięki temu, że soda ma neutralny zapach i smak jest bezpieczna w stosowaniu. Sprawdzi się również w przypadku mocnych osadów na ścianach, które powstały podczas pożaru, lub do czyszczenia elewacji, na których namalowane zostało niechciane graffiti.

Jakie są inne metody usuwania zabrudzeń?

Długotrwałe i mocne zabrudzenia są trudne do usunięcia. Należy wtedy zastosować profesjonalne metody. Szkiełkowanie w Kaliszu i innych miejscowościach najczęściej wykorzystuje się do wyczyszczenia powierzchni przed dalszą obróbką. Pozwala usunąć zanieczyszczenia, wyrównać powierzchnię i przygotować ją do kolejnych zabiegów, np. niklowania. Świetnie sprawdza się w branży motoryzacyjnej do czyszczenia elementów silnika. W przypadku konieczności wyczyszczenia bardzo mocnych zabrudzeń na powierzchniach metalowych niezbędne jest zastosowanie techniki zwanej piaskowaniem. Wykorzystuje się do tego drobinki ścierniwa, które rozprowadzane pod wysokim ciśnieniem ścierają i wygładzają powierzchnię. Ta metoda pozwala usunąć osady oraz odsłonić spodnią warstwę. Jest też niezbędna, jeśli powierzchnia ma być powtórnie pomalowana. Pozwala przygotować ją do dalszej obróbki, co zwiększy przyczepność farby i jej trwałość.

redakcja serwisu

Powiązane artykuły

Jakie są popularne akcesoria medyczne w sklepach?

Jakie są popularne akcesoria medyczne w sklepach?

Wyroby z tworzyw sztucznych – co warto wiedzieć?

Wyroby z tworzyw sztucznych – co warto wiedzieć?

Jak technologia usprawnia świadczenie usług notarialnych?

Jak technologia usprawnia świadczenie usług notarialnych?

Jakie są najczęstsze błędy przy zakupie nowego mieszkania?

Jakie są najczęstsze błędy przy zakupie nowego mieszkania?

No Comment

Dodaj komentarz