Polski serial dla najmłodszych na platformie Netflix

Polski serial dla najmłodszych na platformie Netflix

Popularny polski serial animowany dla dzieci w wieku 2-5 lat, „Agi Bagi”, od 15 maja będzie dostępny na platformie Netflix. Seria została wprowadzona na platformę w wymiarze 52 odcinków. Oryginalna produkcja Badi Badi zawiera w sobie aspekty edukacyjne – ekologiczne i relacji międzyludzkich – przekazane w atrakcyjny i przystępny sposób dla najmłodszych. 

„Agi Bagi” opowiada o przygodach mieszkańców planety, która ma dwie strony: Agi i Bagi.  Pokazuje wzajemne relacje między jej mieszkańcami – Agingami i Bagingami. Każdy odcinek serii dotyczy kwestii związanej ze środowiskiem i ekologią, pokazuje, jak wspólnie można starać się żyć w zgodzie z naturą. W prosty, ale kompleksowy sposób przedstawia wagę relacji międzyludzkich oraz relacji społecznych małych i większych grup. To właśnie edukacyjny charakter produkcji był najważniejszym aspektem podczas kreowania serii. W każdym z trzech sezonów bajki zostały zawarte edukacyjne elementy, które w łatwy, przystępny i atrakcyjny sposób objaśniają główny temat odcinka.

Osią serialu są opowieści o przygodach dwóch głównych bohaterów

Bodzia i Zibiego, którzy żyją po stronie Agi. Ich codzienność stanowi tło relacji między dwoma cywilizowanymi stworzeniami – Agingami i Bagingami. Agingi wyglądają jak skrzyżowanie ślimaka i królika, a ich głównym zajęciem jest sadzenie nasion i dbanie o ich wzrost. Bagingi natomiast żyją po drugiej stronie planety. Wolą wilgotne środowisko przypominające bagna. Żyją wśród korzeni roślin Agingów. Agingi i Bagingi tworzą ekosystem i razem dbają o środowisko. Ich relacje świetnie obrazuje pielęgnowanie górnych i dolnych części roślin, pokazując jak ważna jest równowaga w przyrodzie.

Niemal w każdym odcinku Bodzio i Zibi starają się przywrócić porządek i harmonię na planecie Agi Bagi. Pomagają im takie postaci jak Wódz, Siłacz, Felek i Myfka oraz Pan Księżyc, a czasem przeszkadza im Gadzina, największy żarłok na całej planecie.

Bajka o przygodach mieszkańców płaskiej planetki jest rozpoznawalnym polskim produktem na międzynarodowym rynku animacji dla dzieci. Serial gościł już na ekranach w ponad 60 krajach i został przetłumaczony na 11 języków. Serial był prezentowany na wielu targach i wydarzeniach branżowych, zakwalifikował się na festiwale na całym świecie, a w Polsce został dwukrotnie nagrodzony przez jury dziecięce podczas Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA.

Od 15 maja abonenci Netflix mogą oglądać trzy sezony serialu, które zawierają aż 52 odcinki. Seria dostępna jest w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej.

Pomysł na serial powstał dzięki konkursowi, a za finalną jego formą stoi Tomek Niedźwiedź

Za reżyserię odpowiadają Tomek Niedźwiedź (sezony 1-4) oraz Waldek Mordarski (sezony 2 i 3). Serial został wyprodukowany według scenariuszy Tomka Niedźwiedzia, Marzeny Nehrebeckiej i Bartosza Słomki. Producentem serialu jest Badi Badi w koprodukcji z Zavand Animacja i Muzycznym Studiem Produkcyjnym Spot. Przy powstaniu pierwszego sezonu studio wspierała firma Animoon. Pierwszy i drugi sezon serialu powstał w koprodukcji z Filmoteką Narodową (dawniej NINA), natomiast w poczet koproducentów przy sezonie drugim i trzecim dołączyła również Telewizja Polska. Wszystkie sezony serii powstały dzięki dofinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Oryginalną ścieżkę dźwiękową oraz piosenki do całej serii stworzył Łukasz Targosz i Studio Spot. Warto wspomnieć, że jedna z piosenek serialu – „Zebromarchewka” przekroczyła trzy miliony wyświetleń na YouTube.

Aktualnie ekipa Badi Badi pracuje nad czwartym sezonem serii.

***

O producencie: Badi Badi to studio, które działa na polskim rynku od 2003 roku, a od 2010 roku realizuje własne produkcje, takie jak krótki film animowany „The Game”, serie filmów animowanych dla dzieci „Agi Bagi” (trzy sezony i czwarty sezon w produkcji), „Latający Miś i Strażnicy Legend” (pierwszy sezon, drugi w produkcji) oraz „Pan Robot i Marsjanie”. „Latający Miś i Strażnicy Legend” został stworzony z myślą o międzynarodowym rynku telewizyjnym. Koncepcja tego multikulturowego serialu o nowoczesnej formie plastycznej wzbudziła pozytywną reakcję zarówno na uczestnikach Cartoon Forum, jak i agentach sprzedaży. Serial ma podpisaną umowę z dystrybutorem europejskim oraz w polskim. Najnowszy pomysł studia Badi Badi to animowany film pełnometrażowy „Powrót Strażnika Legend” – przeznaczony dla widowni familijnej, z fabułą opartą na przygodach bohaterów serialu „Latający Miś i Strażnicy Legend”. Projekt został doceniony przez Komisję Europejską i wybrany w programie Kreatywna Europa. Ostatnim sukcesem studia jest serial animowany „Pan Robot i Marsjanie”, który otrzymał dofinansowanie na rozwój projektu. Serial ten w założeniu jest komedią slapstickową, której główną osią akcji są perypetie robota-łazika eksplorującego Marsa i ciekawskich mieszkańców tej planety. Twórcza pasja trzech przyjaciół i lata wytężonej pracy pozwoliły osiągnąć zamierzone cele. Dynamiczny rozwój studia sprawił, że dziś po 17 latach działalności należy do ścisłej krajowej czołówki w swojej branży.

Sabina

Powiązane artykuły

Wnętrza 2.0, czyli jak projektowanie zmieni się po epidemii

Wnętrza 2.0, czyli jak projektowanie zmieni się po epidemii

Wawel przedłuża Dzień Dobrych Uczynków

Wawel przedłuża Dzień Dobrych Uczynków

Młynek w zlewozmywaku. Sprytny pogromca bioodpadów

Młynek w zlewozmywaku. Sprytny pogromca bioodpadów

Pomysłowe prezenty dla mamy i dziecka od Netto

Pomysłowe prezenty dla mamy i dziecka od Netto

No Comment

Dodaj komentarz