Piece kaflowe – dlaczego warto w nie zainwestować?

Piece kaflowe – dlaczego warto w nie zainwestować?

Kiedyś piece kaflowe znajdowały się w niemal każdym domu. Obecnie jednak po wielu latach, kiedy były traktowane jak relikt przeszłości, znowu wracają do łask. Projektanci teraz wykorzystują je podczas aranżacji salonów utrzymanych zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym stylu. W wielu budynkach stanowią więc centralną ozdobę pomieszczenia, nadającą mu unikatowego charakteru. Dlaczego warto zainwestować w piece kaflowe? Podpowiadamy. 

Piece kaflowe a magazynowanie ciepła

Piece kaflowe w Krakowie cenione są za możliwość akumulacji ciepła. Ich obudowa umożliwia eksploatację tego elementu w charakterze pieco-kominka. Kafle utrzymują ciepło przez wiele godzin, dzięki czemu w pomieszczeniu, w którym wykorzystano taki piec, temperatura przez długi czas pozostaje niezmieniona. Nawet po wygaszeniu, nadal oddaje on ciepło na zewnątrz, a dzięki sporej powierzchni, już kilka minut po rozpaleniu, natychmiast nagrzewa pokój.

Piece kaflowe dla alergików

Piece kaflowe podobnie jak kominki na gaz oferuje wielu producentów, ponieważ są one doceniane nie tylko przez miłośników klasycznych i ponadczasowych wnętrz, ale także przez alergików. Dzięki temu, że tego typu modele zasysają powietrze z obszaru podłogi kurz, który znajduje się w pomieszczeniu, jest rozkładany pod wpływem temperatury wewnątrz pieca.

Dzięki temu, że piece kaflowe w sposób stały emitują promieniowanie cieplne, ich działanie nie przekłada się na ruchy konwekcyjne powietrza z dołu do góry, odpowiadające za unoszenie się kurzu w powietrzu, który ma negatywny wpływ nie tylko na osoby cierpiące z powodu alergii, ale również zdrowych domowników.

Piece kaflowe – ponadczasowy design

Obecnie piece kaflowe można łatwo dopasować do aranżacji pomieszczenia, w którym mają być zastosowane. Dlatego takie modele są chętnie wybierane zarówno przez inwestorów gustujących w klasycznych i ponadczasowych aranżacjach, jak i w nowoczesnym stylu. Bogata oferta kafli w zakresie wzornictwa i kolorystyki pozwala więc połączyć tradycję z nowoczesnością.

redakcja serwisu

Powiązane artykuły

W jakich wnętrzach sprawdzą się szklane drzwi?

W jakich wnętrzach sprawdzą się szklane drzwi?

Czym wyróżniają się schody półkowe?

Czym wyróżniają się schody półkowe?

Montaż rolet okiennych – dlaczego warto powierzyć specjalistom?

Montaż rolet okiennych – dlaczego warto powierzyć specjalistom?

Co wpływa na trwałość prześcieradeł bawełnianych?

Co wpływa na trwałość prześcieradeł bawełnianych?

No Comment

Dodaj komentarz