Odpady budowlane — co można z nimi zrobić?

Odpady budowlane — co można z nimi zrobić?

Po remoncie lub w czasie wyburzania bądź budowy domu inwestor często zostaje z dużą ilością odpadów budowlanych. Mogą być one wykonane z najróżniejszych rodzajów materiałów. Nierzadko są to szyby okienne, elementy stolarki, tynki, cegły, dach czy blacha, ale również styropian, czy pojemniki po lakierach. Z tego powodu nie mogą być one w żaden sposób posegregowane i wyniesione do standardowego kosza na śmieci, ponieważ muszą zostać właściwie zutylizowane. Co można z nimi zrobić? Podpowiadamy. 

Odbiór odpadów budowlanych — specjalistyczne firmy

Wielu inwestorów nie wie, jak zagospodarować odpady budowlane. Lublin to miejscowość, gdzie również występuje ten problem. Pozostawienie ich na placu budowy grozi nieodwracalnymi dla środowiska konsekwencjami, a dodatkowo za takie postępowanie przewidziane są wysokie kary finansowe. Z tego powodu zmieszane odpady budowlane powinny być przekazane specjalistycznej firmie, która zajmuje się ich utylizacją.

Obecnie tego typu przedsiębiorstwa oferują odbiór takich śmieci z wybranego przez klienta miejsca. Decydując się na to rozwiązanie, mamy pewność, że odpady zostały przekazane do firmy działającej zgodnie z prawem, która wie, w jaki sposób postąpić z takimi elementami. Z tego typu usług korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi. Ta druga grupa może liczyć w przypadku stałej współpracy na konkurencyjny kosztorys.

Odpady budowlane a PSZOK

Firmy, które zajmują się utylizacją odpadów budowlanych takie jak EKO-TRANS oferują odbiór gruzu, artykułów stalowych, metalowych, szkła, styropianu, cementu i innych produktów używanych na budowie. Jest to więc bardzo wygodna opcja, zwłaszcza dla osób niedysponujących pojazdem, który jest w stanie przewieźć kontener z takimi odpadami.

Warto jednak wiedzieć, że gruz po remoncie można zawieźć również do PSZOK-u. Jest to punkt selektywnej zbiórki odpadów, który powinien znajdować się na terenie każdej gminy. Warto jednak wcześniej zadzwonić do takiego miejsca i dowiedzieć się jak funkcjonuje na danym terenie.

redakcja serwisu

Powiązane artykuły

W jakich wnętrzach sprawdzą się szklane drzwi?

W jakich wnętrzach sprawdzą się szklane drzwi?

Czym wyróżniają się schody półkowe?

Czym wyróżniają się schody półkowe?

Montaż rolet okiennych – dlaczego warto powierzyć specjalistom?

Montaż rolet okiennych – dlaczego warto powierzyć specjalistom?

Co wpływa na trwałość prześcieradeł bawełnianych?

Co wpływa na trwałość prześcieradeł bawełnianych?

No Comment

Dodaj komentarz