Czym różnią się okna drewniane od aluminiowych?

Czym różnią się okna drewniane od aluminiowych?

Podczas wyboru stolarki okiennej właściciele mają dylemat, czy wybrać okna drewniane, czy aluminiowe. Przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z charakterystyką wszystkich okien. Jakie są różnice między nimi?

Charakterystyka okien plastikowych, drewnianych i aluminiowych

Okna są jednym z najważniejszych elementów w budynku. Zapewniają odpowiednie doświetlenie oraz umożliwiają prawidłową cyrkulację powietrza. Dawniej jedynym wyborem były szklane szyby osadzane w drewnianych ramach. Dzisiaj dzięki rozwojowi technologii można skorzystać z innych rozwiązań. Najczęściej inwestorzy rozważają montaż okien drewnianych lub aluminiowych. Oba rodzaje posiadają bardzo dobre właściwości izolacyjne i zapewniają trwałość na wiele lat. Pozwalają ochronić wnętrze przed niskimi temperaturami oraz sprawiają, że ciepło nie ucieka z pomieszczenia. Okna drewniane w Mikołowie i innych miastach są chętnie wybierane ze względu na to, że drewno jest naturalnym i ekologicznym tworzywem, które dodatkowo zapewnia infiltrację powietrza. Z kolei okna aluminiowe są o wiele lżejsze i możliwe jest dostosowanie ich do dowolnego kształtu. 

Styl architektoniczny a wybór okien

Każdy projekt domu jest wykonywany w określonym stylu. Projekt może zakładać zabudowę tradycyjną, nowoczesną lub w stylu eklektycznym. Wszystko zależy od upodobań właściciela. Ważne jest, żeby poszczególne elementy były do siebie dopasowane i tworzyły spójną całość. Okna drewniane w Mikołowie oraz innych miejscowościach w Polsce najczęściej wykorzystywane są w zabudowie tradycyjnej. Budynki posiadają wtedy stonowany kolor elewacji, skośne dachy pokryte dachówką ceramiczną. Drewniane framugi w brązowym kolorze będą idealnym uzupełnieniem. Umieszczone na szybach szprosy podkreślą dodatkowo ten styl. Z kolei w projektach w stylu nowoczesnym i minimalistycznych najlepiej sprawdzają się okna aluminiowe. Dzięki temu, że można wyprodukować je w różnych kształtach i rozmiarach, łatwiej wykonać każdy projekt. 

redakcja serwisu

Powiązane artykuły

W jakich wnętrzach sprawdzą się szklane drzwi?

W jakich wnętrzach sprawdzą się szklane drzwi?

Czym wyróżniają się schody półkowe?

Czym wyróżniają się schody półkowe?

Montaż rolet okiennych – dlaczego warto powierzyć specjalistom?

Montaż rolet okiennych – dlaczego warto powierzyć specjalistom?

Co wpływa na trwałość prześcieradeł bawełnianych?

Co wpływa na trwałość prześcieradeł bawełnianych?

No Comment

Dodaj komentarz