break

Wybór komputera

Wybór komputera

W obecnych czasach już chyba każdy z nas posiada w domu przynajmniej jeden komputer. Wiele osób ma więcej niż jeden komputer, zwłaszcza od czasów kiedy laptopy stały się urządzeniami dość łatwo dostępnymi. Generalnie kupujące sprzęt do domu mamy dwie opcje do wyboru, pierwsza jest taka że możemy kupić komputer tradycyjny stacjonarny, druga opcja to laptop. Opcja numer jeden pozwala na zdecydowanie lepsze wyposażenie komputera i łatwiejąszą jego w przyszłości rozbdowę. Dzięki takiemu rozwiązaniu bardzo łatwo możemy polepszać sobie parametry naszego komputera w przyszłości.Natomiast laptop będzie mógł pochwalić się inną zaletą. Jest przecież przenośny i zabrać możemy go właściwie wszędzie. Teraz w bardzo wielu miejscach na przykład w restauracjach możemy mieć dostęp do bezprzewodowego Internetu. Tutaj dużo zależy od tego do czego potrzebujemy komputer, jeżeli głównie do pracy to laptop będzie lepszym rozwiązaniem. Tak czy owak przed zakupem musimy zdecydować się na konkretne parametry i je wybrać. O ile planujemy grać to zdecydowanie barziej potrzebujemy komputera stacjonarnego, gdzie w łatwy spsób możemy zainstalować więcej pamięci lublepszą kartę graficzną.

Teraz gry komputerowe stawiają coraz większe wymagania sprzętowe, przez co dobrze jest co jakiś czas ulepszyć swoją maszynę i wymienić kilka części na takie o lepszych parametrach. Oczywiście ze względu na ich ceny nie będziemy w stanie robić tego zbyt często.

Pomimo oczywiście tego moderanizacja komputera jest wpisana poniekąd w posiadanie komputera stacjonarnego. Wynika to głównie z tego że taki komputer bardzo łatwo się rozbiera i dzięki temu w prosty sposób możemy wymieniać podzesoły. Jednak co kilka lat może okazać się to koniecznością. Natomiast laptop jest odpowiedni dla osób, które nie wymagają od komputera zbyt wiele. Laptopy nadają się znakomicie do pracy w domu oraz kiedy nasz zawód wiąże się z prezentacjami na delegacjach czy firmowych wyjazdach.


Tagi: , , ,

Podobne wpisy

Wiele osób z różnych powodów chce posiadać własną stronę internetową. Pewnym rozwiązaniem jest zlecenie jej przygotowanie specjaliście, który wie, co robi. Jednocześnie w bardzo wielu przypadkach nie ma takiej konieczności, ponieważ stworzenie niedużej strony nie stanowi większego problemu, ani nie wymaga dużej wiedzy. Pierwszym krokiem powinno być wybranie odpowiedniej domeny. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór nazwy, […]

Wiele osób zastanawia się w jaki sposób tanio przygotować dobrą stronę www. Na pewno najtańszym rozwiązaniem jest samodzielne stworzenie strony. Jest to bardzo dobry pomysł w przypadku niedużych stron tworzonych do celów prywatnych. W przypadku komercyjnych przedsięwzięć nie da się ukryć, że całość powinna przede wszystkim wyglądać oraz działać w znacznie bardziej profesjonalny sposób. W […]