break

Komputer w domu

Teraz już każdy posiada w domu co najmniej jeden komputer. Nawet wielu ludzi decyduje się na to by w domu znalazło się kilka takich urządzeń. Podczas zakupu mamy do wyboru głównie dwie możliwości. Pierwsza to komputer stacjonarny. Druga to komputer przenośny.

Pierwsza z tych opcji bez wątpienia pozwala na lepsze wyposażenie. Rozmiary komputera stacjonarnego zdecydowanie przewyższają te, którymi może pochwalić się laptop. Dlatego też będzie on mógł zapewnić znacznie lepsze parametry sprzętowe. Natomiast laptop będzie mógł pochwalić się inną zaletą. Jest przecież przenośny i zabrać możemy go właściwie wszędzie. Teraz w bardzo wielu miejscach na przykład w restauracjach możemy mieć dostęp do bezprzewodowego Internetu. Teraz już wystarczy przynieść ze sobą komputer i można już zacząć to co chcemy zrobić. Jeśli stoimy przed podjęciem tej ostatecznej decyzji jaki komputer wybrać dla siebie musimy dobrze sprecyzować nasze wymagania. Ważny jest też aspekt do jakich czynności będziemy wykorzystywali ten komputer. Pasjonaci gier komputerowych zdecydowanie wybierają komputer stacjonarny.

Teraz gry komputerowe stawiają coraz większe wymagania sprzętowe, przez co dobrze jest co jakiś czas ulepszyć swoją maszynę i wymienić kilka części na takie o lepszych parametrach. Oczywiście ze względu na ich ceny nie będziemy w stanie robić tego zbyt często. Jednak co kilka lat może okazać się to koniecznością. Natomiast laptop jest odpowiedni dla osób, które nie wymagają od komputera zbyt wiele. Laptopy nadają się znakomicie do pracy w domu oraz kiedy nasz zawód wiąże się z prezentacjami na delegacjach czy firmowych wyjazdach. Wtedy możemy zabrać ze sobą po prostu swojego laptopa i z niego odczytywać pokaz. Praca biurowa również nie wymaga zbyt wiele od komputera. Najważniejsze by były one sprawne i pozwalały na wydajną pracę. Jak już wcześniej wspominałam pisałam współcześnie wielu ludzi ma w swoim posiadaniu więcej niż jeden komputer. Bez wątpienia jest to najlepsze wyjście tylko niestety dosyć kosztowne.

Tagi: , ,

Podobne wpisy

Prezentacja w internecie Chcesz stworzyć stronę internetową na której zaprezentujesz swoje umiejętności albo też ofertę Twojego przedsiębiorstwa ? Chciałbyś to zrobić sam ale nie wiesz od czego zacząć ? Mamy dla Ciebie bardzo dobrą wiadomość. Otóż obecnie jest bardzo dużo programów, które mogą pomóc w tym przedsięwzięciu. Niektóre z nich są nawet bezpłatne, za inne […]

29 Tworzenie strony bez znajomości języka Dzisiejsze czasy umożliwiają stworzenie strony internetowej niemalże każdemu i to bez znajomości nawet jednego jezyka proramowania. Oczywiście tak stworzone strony internetowe mają pewne ograniczenia ale dla podstawowych funkcji lub jako zwykła wizytówka firmy w zupełności takie rozwiązania wystarczają. Bardzo dobrym rozwiązaniem są gotowe strony internetowe, które można uruchomić dosłownie […]