break

Komputer w domu

Teraz już każdy posiada w domu co najmniej jeden komputer. Nawet wielu ludzi decyduje się na to by w domu znalazło się kilka takich urządzeń. Podczas zakupu mamy do wyboru głównie dwie możliwości. Pierwsza to komputer stacjonarny. Druga to komputer przenośny.

Pierwsza z tych opcji bez wątpienia pozwala na lepsze wyposażenie. Rozmiary komputera stacjonarnego zdecydowanie przewyższają te, którymi może pochwalić się laptop. Dlatego też będzie on mógł zapewnić znacznie lepsze parametry sprzętowe. Natomiast laptop będzie mógł pochwalić się inną zaletą. Jest przecież przenośny i zabrać możemy go właściwie wszędzie. Teraz w bardzo wielu miejscach na przykład w restauracjach możemy mieć dostęp do bezprzewodowego Internetu. Teraz już wystarczy przynieść ze sobą komputer i można już zacząć to co chcemy zrobić. Jeśli stoimy przed podjęciem tej ostatecznej decyzji jaki komputer wybrać dla siebie musimy dobrze sprecyzować nasze wymagania. Ważny jest też aspekt do jakich czynności będziemy wykorzystywali ten komputer. Pasjonaci gier komputerowych zdecydowanie wybierają komputer stacjonarny.

Teraz gry komputerowe stawiają coraz większe wymagania sprzętowe, przez co dobrze jest co jakiś czas ulepszyć swoją maszynę i wymienić kilka części na takie o lepszych parametrach. Oczywiście ze względu na ich ceny nie będziemy w stanie robić tego zbyt często. Jednak co kilka lat może okazać się to koniecznością. Natomiast laptop jest odpowiedni dla osób, które nie wymagają od komputera zbyt wiele. Laptopy nadają się znakomicie do pracy w domu oraz kiedy nasz zawód wiąże się z prezentacjami na delegacjach czy firmowych wyjazdach. Wtedy możemy zabrać ze sobą po prostu swojego laptopa i z niego odczytywać pokaz. Praca biurowa również nie wymaga zbyt wiele od komputera. Najważniejsze by były one sprawne i pozwalały na wydajną pracę. Jak już wcześniej wspominałam pisałam współcześnie wielu ludzi ma w swoim posiadaniu więcej niż jeden komputer. Bez wątpienia jest to najlepsze wyjście tylko niestety dosyć kosztowne.

Tagi: , ,

Podobne wpisy

Obróbka grafiki Współcześnie kiedy prawie wszystkie zdjęcia są wykonywane aparatami cyfrowymi dobrze jest mieć na komputerze jakiś program do obróbki graficznej zdjęć. Teraz w Internecie jest ich naprawdę dużo do ściągnięcia. Co więcej większość z nich jest bezpłatna, dzięki czemu możemy z niej korzystać bez większych obaw. Jednym z takich darmowych programów do obróbki graficznej […]

Stworzenie własnej strony internetowej nie jest tak trudnym zadaniem jak zazwyczaj wydaje się osobom, które nigdy się tym nie zajmowały. Na początku warto zaczerpnąć inspiracji od innych, więc wystarczy poszukać tematycznie przybliżonych stron do tej, którą my chcemy zrobić i przeglądać je. Dzięki takiemu czerpaniu inspiracji od innych na pewno znajdziemy wiele elementów, które nam […]