break

Komputer w domu

Teraz już każdy posiada w domu co najmniej jeden komputer. Nawet wielu ludzi decyduje się na to by w domu znalazło się kilka takich urządzeń. Podczas zakupu mamy do wyboru głównie dwie możliwości. Pierwsza to komputer stacjonarny. Druga to komputer przenośny.

Pierwsza z tych opcji bez wątpienia pozwala na lepsze wyposażenie. Rozmiary komputera stacjonarnego zdecydowanie przewyższają te, którymi może pochwalić się laptop. Dlatego też będzie on mógł zapewnić znacznie lepsze parametry sprzętowe. Natomiast laptop będzie mógł pochwalić się inną zaletą. Jest przecież przenośny i zabrać możemy go właściwie wszędzie. Teraz w bardzo wielu miejscach na przykład w restauracjach możemy mieć dostęp do bezprzewodowego Internetu. Teraz już wystarczy przynieść ze sobą komputer i można już zacząć to co chcemy zrobić. Jeśli stoimy przed podjęciem tej ostatecznej decyzji jaki komputer wybrać dla siebie musimy dobrze sprecyzować nasze wymagania. Ważny jest też aspekt do jakich czynności będziemy wykorzystywali ten komputer. Pasjonaci gier komputerowych zdecydowanie wybierają komputer stacjonarny.

Teraz gry komputerowe stawiają coraz większe wymagania sprzętowe, przez co dobrze jest co jakiś czas ulepszyć swoją maszynę i wymienić kilka części na takie o lepszych parametrach. Oczywiście ze względu na ich ceny nie będziemy w stanie robić tego zbyt często. Jednak co kilka lat może okazać się to koniecznością. Natomiast laptop jest odpowiedni dla osób, które nie wymagają od komputera zbyt wiele. Laptopy nadają się znakomicie do pracy w domu oraz kiedy nasz zawód wiąże się z prezentacjami na delegacjach czy firmowych wyjazdach. Wtedy możemy zabrać ze sobą po prostu swojego laptopa i z niego odczytywać pokaz. Praca biurowa również nie wymaga zbyt wiele od komputera. Najważniejsze by były one sprawne i pozwalały na wydajną pracę. Jak już wcześniej wspominałam pisałam współcześnie wielu ludzi ma w swoim posiadaniu więcej niż jeden komputer. Bez wątpienia jest to najlepsze wyjście tylko niestety dosyć kosztowne.

Tagi: , ,

Podobne wpisy

Początki komputerów Maszyna matematyczna, maszyna cyfrowa co mamy na myśli pod tymi pojęciami jakie urządzenie a no komputer. Urządzenie elektroniczne, które służy do przetwarzania, zmiany informacji, które się da zapisać za pomocą cyfr. Komputer pojawił się dopiero w XX wieku ale już od samego początku, pełni swoją funkcję. Na samym początku takim komputerem stał się […]

Oprogramowanie komputera Każdy komputer, ma swoje odpowiednie funkcje, każdy komputer posiada, swoje akcesoria. Do generowania obrazów lub wizualizacji służy grafika komputerowa. Grafika bardzo często jest stosowana w technice, kulturze itp. Grafika komputerowa także korzysta z różnych dziedzin naukowych nie tylko jedną ma pod uwagą tylko kilka. Żeby coś powstało to potrzebne jest kilka rzeczy nie […]