break

Monitor do komputera

Jest coś bez czego komputer będzie bezużyteczną zbieranianą płytek i kabli. Tym czymś jest monitor. To właśnie on jest odpowiedzialny za wyśietlania obrzu przesłanego z karty graficznej. Generalnie chyba nie potrafimy sobie wyobrazić komputera bez monitora, tzn. może i sam komputer sobie wyobrazimy jednak wyobrażanie sobie na nim pracy jest już raczej niemożliwe. Dlatego też zakup dobrego monitora jest tak ważny. Jeśli liczymy koszty zakupu nowego komputera nigdy nie możemy zapomnieć także o nim. Jakość pracy przy komputerze w dużej mierze zależy od niego, ponieważ to na niego kierują się nasze oczy. Nie inaczej. Dobry monitor nie pownien powodować zmęczenia naszych oczu, pownien pozwalać na dość długą pracę bez odczuwalnych oznak zmęczenie patrzeniem w monitor. Pamiętam jeszcze nie ak dawno czasy kiedy monitory były zielone potem czarno białe i dopiero od niedwana kolorowe. Pierwsze komputery właściwie były podłączane do telewizorów a monitor był ogromnym wydatkiem i mało kogo było na niego stać. W dzisiejszych czasach monitory są jż bardzo różne, dość tanie a do tego również niemalże idalnie płaski. Dzięki temu każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Na pewno nie wątpliwym czynnikiem, który będzie odgrywał największe znaczenie będzie cena. Teraz w sklepach już ciężko jest spotkać monitory CRT czyli kineskopowe. Od niedawna w sklepach znikły one prawie całkiem z półek. Jego następnikiem są monitory płaskie czyli LCD.

Są one wyposażone w matrycę TFT, która pozwala na jeszcze lepszą jakość obrazu. Dobra jakość uzyskana z płaskich monitorów sprawia że nasze oczy są mniej zmęczone i praca na komputerze jest zdecdowanie bardziej przyjemna i mniej męcząca. Bardzo ważne jest aby w biurach były komputery dobrej jakości, ponieważ jeżeli pracujemy po kilka godzin dziennie na komputerze może się to odbić niekorzytsnie na naszym wzroku. Właśnie z powodu wyżej wymienionych czynników właściwy wybór monitora jest tak bardzo ważny i nie powinniśmy na nim oszczędzać, zwłaszcza kiedy ma on służć do pracy.

Wybór komputera

W obecnych czasach już chyba każdy z nas posiada w domu przynajmniej jeden komputer. Wiele osób ma więcej niż jeden komputer, zwłaszcza od czasów kiedy laptopy stały się urządzeniami dość łatwo dostępnymi. Generalnie kupujące sprzęt do domu mamy dwie opcje do wyboru, pierwsza jest taka że możemy kupić komputer tradycyjny stacjonarny, druga opcja to laptop. Opcja numer jeden pozwala na zdecydowanie lepsze wyposażenie komputera i łatwiejąszą jego w przyszłości rozbdowę. Dzięki takiemu rozwiązaniu bardzo łatwo możemy polepszać sobie parametry naszego komputera w przyszłości.Natomiast laptop będzie mógł pochwalić się inną zaletą. Jest przecież przenośny i zabrać możemy go właściwie wszędzie. Teraz w bardzo wielu miejscach na przykład w restauracjach możemy mieć dostęp do bezprzewodowego Internetu. Tutaj dużo zależy od tego do czego potrzebujemy komputer, jeżeli głównie do pracy to laptop będzie lepszym rozwiązaniem. Tak czy owak przed zakupem musimy zdecydować się na konkretne parametry i je wybrać. O ile planujemy grać to zdecydowanie barziej potrzebujemy komputera stacjonarnego, gdzie w łatwy spsób możemy zainstalować więcej pamięci lublepszą kartę graficzną.

Teraz gry komputerowe stawiają coraz większe wymagania sprzętowe, przez co dobrze jest co jakiś czas ulepszyć swoją maszynę i wymienić kilka części na takie o lepszych parametrach. Oczywiście ze względu na ich ceny nie będziemy w stanie robić tego zbyt często.

Pomimo oczywiście tego moderanizacja komputera jest wpisana poniekąd w posiadanie komputera stacjonarnego. Wynika to głównie z tego że taki komputer bardzo łatwo się rozbiera i dzięki temu w prosty sposób możemy wymieniać podzesoły. Jednak co kilka lat może okazać się to koniecznością. Natomiast laptop jest odpowiedni dla osób, które nie wymagają od komputera zbyt wiele. Laptopy nadają się znakomicie do pracy w domu oraz kiedy nasz zawód wiąże się z prezentacjami na delegacjach czy firmowych wyjazdach.


Tworzenie strony www

Obecnie tworzenie strony internetowej nie musi być tajemnicą. Powstało wiele programów, które możemy wykorzystać do tworzenia właśnie takich witryn internetowych. Spróbujmy zastanowić się, który z nich będzie najlepszy do pracy w domu, kiedy to będziemy chcieli zająć się tworzeniem swojej strony internetowej. Wiadomo, że w takiej sytuacji dobrze będzie wybrać taki program, za który nie zapłacimy wysokiej ceny. Nie musi to być przecież taki dla profesjonalistów.

Zaletą tych przeznaczonych dla początkujących będzie na pewno ich cena. Zresztą niektóre są nawet bezpłatne. Na przykład program do tworzenia stron internetowych o nazwie Adobe Dreamweaver jest tym, który został stworzony z myślą o profesjonalistach. Jest on doskonale wyposażony, a wbudowany interfejs ułatwia pracę. Posiada on system WYSIWYG. Czyli, że na bieżąco możemy śledzić to co do tej pory stworzyliśmy. What You See Is What You Get – To co widzisz jest tym o dostaniejesz. Te słowa, które rozszyfrowały skrót WYSIWYG właśnie o tym mówią. Program ten ze względu na swoją funkcjonalność posiada wadę, która bez wątpienia może zadecydować o naszym ewentualnym zakupie. Jest to jego cena. Licencja na ten program się ceny ponad tysiąca złotych. Dlatego też decydują się na niego tylko duże firmy zajmujące się tym na dużą skalę. Programem, który nada się nam do domowego zadania będzie polski Pajączek 5 NxG. Jego cena nie jest wysoka.

To w zależności o d długości licencji od 160 – 300 zł . Jego wersja Standard zdecydowanie wystarczy do naszych domowych dokonań. Jeśli jednak nie chcemy wydawać pieniędzy na programy do tworzenia stron internetowych to przyjrzyjmy się tym, które możemy ściągnąć za darmo z Internetu. Może to być na przykład Nvu. Na Internecie możemy znaleźć wiele instrukcji obsługi tego typu programu i tego jak wykonać konkretne czynności. To na pewno ucieszy tych, którzy robią w tej dziedzinie pierwsze kroki. Rozpoczęcie wszystkiego od samego początku i poznawanie programu samodzielnie od zera może zająć trochę czasu, który przecież można wykorzystać na coś innego.

Obróbka grafiki

Współcześnie kiedy prawie wszystkie zdjęcia są wykonywane aparatami cyfrowymi dobrze jest mieć na komputerze jakiś program do obróbki graficznej zdjęć. Teraz w Internecie jest ich naprawdę dużo do ściągnięcia. Co więcej większość z nich jest bezpłatna, dzięki czemu możemy z niej korzystać bez większych obaw. Jednym z takich darmowych programów do obróbki graficznej zdjęć jest Image Forge 3.6. Jest to program, który możemy pobrać ze strony internetowej, które specjalizuje się w tej dziedzinie. Jest on stworzony do edytowania obrazów, grafik, animacja, krótkich filmów oraz całych albumów zdjęć. Według jego użytkowników można osiągnąć naprawdę dobre efekty wybierając Image Forge 3.6. W dodatku jest on bardzo łatwy w obsłudze .

Nie trzeba przechodzić żadnej nauki posługiwania się tym programem. Wszystko jest bardzo łatwo dostępne, a sam interfejs programu bardzo przejrzysty. Obecnie jednak najbardziej znanym programem do obróbki graficznej jest Photoshop i jego różne wersje. Jednak jego cena jest dość wysoka. Jednak producent tego oprogramowania wyszedł naprzeciwko swoim klientom i zezwolił na ściągnięcie tego programu ze stron internetowych w wersji trial. Wersja trial jest to taka, która ograniczona jest do bardzo krótkiego czasu użytkowania.

W zasadzie to tylko taka próbka programu. Jednak w ciągu tego krótkiego czasu możemy poznać podstawowe możliwości tego programu. Jednak wielu użytkowników, którzy wykorzystują go tylko do obróbki własnych zdjęć nigdy nie poznają jego wszystkich możliwości. A trzeba przyznać, że jest ich naprawdę mnóstwo i trudno jest je wszystkie opanować. Nawet jeśli Photoshop gości już na naszym komputerze od dłuższego czasu. Jest to zdecydowanie ulubiony program każdego profesjonalisty w dziedzinie obróbki graficznej. Wykorzystują go również Ci, którzy zajmują się tworzeniem stron internetowych.

Przygotowują specjalne szablony oraz grafiki, które później idealnie nadają się na strony internetowe. Jest również wiele innych programów mniej profesjonalnych, które możemy wykorzystać do poprawy swoich zdjęć, które zostały zrobione aparatem cyfrowym.

Wiedza komputerowa

Możemy w rożnych czasopismach, Przeczycach na temat nowych programach komputerowych, tapetach, całym sprzęcie które są najlepsze dla naszych komputerów. Dzięki takich gazetom można się bardzo wiele nowych rzeczy dowiedzieć lub jak powstają jakieś nowe technologie, które nie dawno powstały a jeszcze nie są one dostępne na rynku po to jest napisane żeby się przygotować do danej techniki programu. Można sobie odpowiednio komputer przygotować tak żeby dany program pasował jak się go zainstaluje. Wszystko jest bardzo ważne bo komputery mają określoną pamięć więc trzeba wiedzieć na ile i co można nagrać na swój komputer tak aby jak najmniej miejsca to wszystko to zajęło. Więc wszystko da się odpowiednio sprawdzić bez żadnych komplikacji bo wiemy jaki mamy komputer i na co sobie możemy pozwolić. Nie każdy komputer jest gotowy na nowości, które będą dopiero dostępne wiadomo jak jest komputer nowy ma nowy system, programy to wtedy jest większa prawdopodobieństwo że wszystko będzie idealnie pasować bez żadnych problemów. Wszystko można sobie sprawdzić i wybrać odpowiedni komputer nie musi być taki super żeby wszystko działało. Komputer to jest urządzenie, które posiada bardzo wiele funkcji, które pomagają na co dzień w życiu codziennym. Wiadomo jaki jest komputer taka jest grafika komputerowa, więc i tak wszystko zależy od odpowiedniego komputera. Podobnie jest z tworzeniem stron internetowych do tego też jest potrzebny bardzo dobry komputer o bardzo dobrej grafice żeby strony wyszły idealnie. Więc wszystko zależy od komputera jakie się posiada i do jakich celów będzie on używany. Grafika komputerowa jest bardzo ważna dla komputera czyli jaka będzie jakość. W szczególności jak ktoś się interesuje fotografią to do tego jest potrzebna bardzo wysoka grafika komputerowa, do tworzenia odpowiednich zdjęć żeby wyszły jak najlepsze o najwyższej jakości, dzięki odpowiedniej grafice komputerowej. Dziś komputer jest potrzebny w bardzo wielu zawodach bez niego nie dało by się inaczej prawidłowo pracować.

« Poprzednie wpisy

Sami budujemy stronę internetową Jak wspominałam w poprzednim artykule, dzisiaj opiszę jak samodzielnie można zbudować stronę internetową. Wiele osób zapewne okaże wielkie zdziwienie jeżeli się dowie że stronę internetową w bardzo prosty soposób można zbudować w domu. Nie jest do tego potrzebny specjalistyczny sprzęt a wystarczy odrobina samozaparcia i darmowe programy do tworzenia stron www […]

Klawiatura Niedawno na rynku pojawiły się nowe klawiatury, które są o wiele bardziej odporne od tych tradycyjnych na szkodliwe czynniki. Mowa tu o gumowych, nie przemakalnych klawiaturach, które wykonane są z miękkiego tworzywa. Tak, że po zakończonej pracy możne je nawet zwinąć w rulon. To na pewno duża wygodna użytkowania. Przyjrzyjmy się jeszcze innym jej […]